موضوعات
سیستان و بلوچستان

احداث 500 مدرسه جدید در سیستان و بلوچستان

نویسنده:
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ازاحداث ۵۰۰ مدرسه به کمک خیران مدرسه‌ساز در این استان خبرداد. علیرضا نخعی به پانا گفت: این مدارس قرار است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد...
1396/05/10
 مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ازاحداث ۵۰۰ مدرسه به کمک خیران مدرسه‌ساز در این استان خبرداد.
علیرضا نخعی به پانا گفت: این مدارس قرار است تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
وی اظهار کرد: امسال با کمک خیران مدرسه‌ساز بیش از 500 مدرسه با 2 هزار و 600 کلاس درس در استان در دست ساخت است و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد 440 کلاس درس در هفته دولت و مهرماه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
نخعی عنوان کرد: در روزهای اخیر به همت واعظ مهدوی، معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور و با هزینه شخصی وی مدرسه 3 کلاسه با زیربنای 115 مترمربع و اعتباری بالغ بر170 میلیون تومان در روستای دلشادی از توابع شهرستان قصرقند در جنوب استان ساخته شده و 90 نفر از دانش‌آموزان این روستا از این فضا بهره مند می‌شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با اشاره به این‌که میزان پراکندگی درسیستان و بلوچستان بیش از 3/5 برابرنرم کشوری است، اظهارکرد: مهم ترین مساله وچالش پیش روی آموزش وپرورش استان کنترل، نظارت، راهنمایی و ارتباط با مدارس به دلیل پراکندگی روستاها است.
 نخعی ادامه داد: ازسوی دیگرتوسعه ساختاری درنظام اداری ممنوعیت دارد به همین جهت ما دراستان با استفاده ازظرفیت ساختار و پست‌های موجود و بدون افزایش حتی یک پست اداری، هفدهمین نمایندگی آموزش و پرورش استان را در بخش تلنگ از توابع شهرستان قصرقند واقع در منطقه بلوچستان افتتاح کردیم.
وی با اشاره به این‌که وسعت این منطقه حدود 3 هزار مترمربع است، گفت: در این منطقه 51 واحد آموزشی با 107 نفر پرسنل به فعالیت می‌پردازند، بنابراین کنترل و نظارت بیشتر بر فرآیندهای آموزشی این منطقه امری ضروریست و در همین راستا نمایندگی بخش تلنگ راه‌اندازی شده است.
نخعی با بیان این‌که بیشترین تعداد نیروهای خرید خدمات آموزشی در استان سیستان و بلوچستان اشتغال دارند، بیان کرد: با توجه به محدودیت منابع مالی دولت با پیگیری‌های مجدانه و دستور دکتر واعظ مهدوی، معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعتباراتی برای حق‌الزحمه نیروهای خرید خدمات آموزشی خاص استان تخصیص یافته و به زودی معوقات این عزیزان پرداخت خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در استخدام‌های رسمی که سهمیه ویژه استان ما است، در صورتی که نیروهای خرید خدمات آموزشی حد نصاب لازم برای قبولی را کسب کنند در اولویت استخدام قرار می‌گیرند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code