موضوعات
سیستان و بلوچستان

احداث کارخانه اوره در سیستان وبلوچستان

نویسنده:
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از احداث شهرک صنعتی و همچنین کارخانه ۸۰۰ میلیون دلاری اوره هند در چابهار خبر داد...
1396/08/21
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از احداث شهرک صنعتی و همچنین کارخانه ۸۰۰ میلیون دلاری اوره هند در چابهار خبر داد.
عبدالرحیم کردی درگفت وگو با تسنیم بیان کرد: هندعلاوه بر سرمایه گذاری 85 میلیون دلاری خود در بخش تجهیز اسکله‌های بندر چابهار در حال بررسی امکانات و زیرساخت‌های ریلی کشور برای سرمایه گذاری درخط ریلی چابهار است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: در نظر هندی‌ها بهترین، کوتاه‌ترین و با صرفه‌ترین راه برای توسعه بازارها به افغانستان، آسیای میانه و عراق بندر چابهار است و این فرصتی است که همزمان با هند، ایران و دیگر کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حوزه «سی آی اس» از آن بهره‌مند خواهند شد.
وی با اشاره به مذاکره یک شرکت هندی با شرکت پتروشیمی نگین مکران برای احداث اوره در چابهار تصریح کرد: هند سالانه 30 میلیون تن اوره نیاز دارد که از این میزان 8 میلیون تن آن را در خارج از کشور تولید می‌کند و با توجه به نگاه ویژه‌ای که به چابهار دارد درنظر دارد یک کارخانه با ظرفیت یک میلیون و 300 هزار تن اوره در منطقه آزاد چابهار احداث کند.
به گفته کردی با توجه به این که اکنون 24 شرکت هندی در منطقه آزاد چابهار فعالیت دارند توافق نامه ایجاد یک شهرک صنعتی مشترک بین منطقه آزادچابهار و شورای ایران و هند (وابسته به اتاق بازرگانی ایران وهند) نهایی شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code