موضوعات
سیستان و بلوچستان

اجرای شبکه کابل فیبر نوری در زابل

نویسنده:
4 هزار و500 مترکابل فیبرنوری درچند سال اخیر درنقاط مختلف شهرستان زابل انجام شده است که بزودی به مشترکان واگذار می‌شود...
1396/06/12
4 هزار و500 مترکابل فیبرنوری درچند سال اخیر درنقاط مختلف شهرستان زابل انجام شده است که بزودی به مشترکان واگذار می‌شود.
رئیس شرکت مخابرات زابل درشمال سیستان وبلوچستان با اعلام این خبرگفت: شبکه موجود منطقه مبتنی بر کابل مسی است به طوری که برای برآورده کردن نیاز اپراتورهای ارائه دهنده اجرای طرح( FTTH )و رساندن فیبر نوری درب منازل مشترکان امری ضروری است.
فدا حسین الهی مقدم درگفت وگو با ایرنا اظهار کرد: فناوری ( FTTH) به معنی فیبرنوری تا ساختمان است که یکی از پیشرفته‌‌ترین شیوه‌های ارتباطی دنیا محسوب می‌‌شود.
وی افزود: در این سرویس به جای کابل مسی از فیبر نوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان یا محل مشتری استفاده می‌‌شود و می‌‌توان سرویس‌‌های گوناگونی همچون تلفن، اینترنت، سرویس‌های چند رسانه‌ای و دیگر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار داد.
وی با اشاره به افزایش پهنای باند و رفع محدودیت برقراری ارتباط تصریح کرد: اجرای کامل فیبر نوری در راستای تحقق خدمت و ارائه سرویس مناسب به شهروندان است.
رئیس شرکت مخابرات زابل گفت: شرکت مخابرات منطقه سیستان و بلوچستان در فاز دوم اجرای طرح فیبر نوری شهرستان‌های زهک، هیرمند، هامون و نیمروز را در دستور کار خود قرار داده است که پس از ارسال تجهیزات کار نصب و راه اندازی آنها آغاز می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code