موضوعات
سیستان و بلوچستان

آب وبرق به حاشیه زاهدان می‌رسد

نویسنده:
فرماندار از منع توسعه هرگونه شبکه آب و برق در حاشیه شهر زاهدان خبرداد...
1396/05/10
فرماندار از منع توسعه هرگونه شبکه آب و برق در حاشیه شهر زاهدان خبرداد.
مجتبی خانجانی به مهر گفت: توسعه شبکه آب و برق در حاشیه شهر ممنوع است و در صورت نیاز باید از طریق شهرداری و راه و شهرسازی استعلام‌های مورد نیاز گرفته شود.
وی اظهار کرد: متقاضیانی که دارای شرایط واگذاری آب و برق هستند باید طبق نظریه دادستان تعهد محضری مبنی بر عدم ادعای مالکیت دریافت کنند. اخذ تعهد از متقاضیان در محل ادارات آب و برق صورت می‌گیرد و به منظور جلوگیری از تحمیل بار مالی به شهروندان، فقط گواهی امضا و اثر انگشت در محضر انجام می‌شود. این مسئول تصریح کرد: انشعابات آب وبرق به املاک فاقد اعیانات واگذار نمی‌شود و املاکی هم که قرار است به آنها انشعابات واگذار شود باید دارای سابقه احداث بیش از 5 سال قدمت ساخت داشته باشند. ادارات متولی باید از واگذاری انشعابات آب و برق خانگی به اراضی که دارای 4 دیواری و با احداث بنای جدید باشند، خودداری کنند.
خانجانی تأکید کرد: دستگاه‌های متولی آب و برق باید از واگذاری انشعاب به املاکی که دارای کاربری‌های آموزشی، بهداشتی، خدماتی و فضای سبز باشند، خودداری کنند.

جمع‌آوری پسماند خشک در زاهدان
معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان ازآغازطرح جمع‌آوری پسماندهای خشک در مرکز سیستان و بلوچستان خبر داد.
‌به گزارش تسنیم سیدمجید طباطبایی گفت: با اجرای این طرح کاغذهای باطله جمع‌آوری می‌شود و در ادامه سایر زباله‌های خشک نیز جمع‌آوری خواهد شد.
وی افزود: هر شهروند زاهدانی روزانه 550 گرم زباله تولید می‌کند که با جمعیت بیش از 670 هزار نفری زاهدان، در هر شبانه روز حدود 370 تن زباله تولید می‌شود.
ازسوی دیگرمعاون فنی واجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان هم دراین زمینه بیان کرد: همزمان با اجرای این طرح، آموزش‌های لازم به کارکنان ادارات وخانواده‌ها داده می‌شود تا حجم عظیم زباله‌های بازیافتی ازمبدا تفکیک شود.
حسن‌زهی افزود: پس از ارائه آموزش‌های لازم، ماده 16 قانون مدیریت پسماند اجرا خواهد شد که بر اساس این ماده قانونی با کسانی که اقدام به رها کردن زباله در سطح شهر و خارج از زمان مقرر و همچنین تخلیه نخاله‌های ساختمانی در مکان‌های غیرمشخص کنند، برخورد شده و به پرداخت جریمه‌های 50 هزار تا یک میلیون تومانی محکوم خواهند شد که این قانون شامل تفکیک نکردن زباله‌ها هم می‌شود.
وی با تأکید بر ضرورت همکاری مردم در امر جمع‌آوری زباله، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری زباله در زاهدان توسط حدود هزار و 200 نیروی کارگری و از طریق 120 خودور با صرف هزینه‌ای سالانه معادل 24 میلیارد تومان انجام می‌شود.
معاون فنی و اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان ادامه داد: با توجه به این‌که این موضوع وقت و هزینه زیادی را صرف می‌کند بنابراین می‌طلبد شهروندان به موضوع مصرف بهینه مواد در راستای تولید کمترپسماندها به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر و بسیار مهم توجه کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code