موضوعات
سیستان و بلوچستان

آبیاری تحت فشار در مزارع ایرانشهر

نویسنده:
فرماندار ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح آبیاری تحت فشار در 6هزار و 700 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبرداد...
1396/07/19
 فرماندار ایرانشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح آبیاری تحت فشار در 6هزار و 700 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان خبرداد.
حسن شاه ولی بر درگفت وگو با فارس اظهار کرد: 30 هزار هکتار زمین زراعی و باغی درشهرستان ایرانشهر وجود دارد که تا کنون6 هزار و 700 هکتارآن به سامانه آبیاری تحت فشار مجهز شده است.
وی با بیان این‌که دولت 85 درصد از هزینه‌های آبیاری تحت فشار را به صورت بلاعوض پرداخت می‌کند، افزود: کشاورزان باید از فرصت ایجاد شده نهایت استفاده را ببرند.
این مسئول بیان کرد: کار مطالعه و نقشه برداری هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برای اجرای سامانه آبیاری تحت فشار مورد مطالعه قرار گرفته است که تا پایان امسال اجرایی می‌شوند.
وی تصریح کرد: بیش از 30 هزار هکتار زمین کشاورزی زراعی و باغی با بیش از 17هزار بهره بردار در ایرانشهر وجود دارد که هر سال تولیدات قابل توجهی به بازار عرضه می‌کنند.
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: این شهرستان به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب و شرایط مستعد کشاورزی می‌توان محصولات زراعی و باغی قابل توجهی در چهار فصل سال از اراضی برداشت و به بازار عرضه کرد.
شاه ولی براظهارکرد: همچنین تولید محصولات خارج ازفصل و گلخانه‌ای درایرانشهربسیاررونق دارد به طوری که سالانه بیش از12هزار تن خیار ازاین شهرستان برداشت وروانه بازارمی شود.
وی تصریح کرد: ایرانشهردربخش دامداری نیزازظرفیت قابل توجهی برخورداراست به گونه‌ای که اکنون بیش از210هزار راس دام سبک، 24 هزار راس گاو و بیش از 9هزار نفر شتر در منطقه نگهداری می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code