موضوعات
شرق تهران

قرچك

چرخ کارخانه پارس سرام با مشکل می‌چرخد

نویسنده:
کارخانه پارس سرام قرچک به عنوان یکی از ارکان هویت اقتصادی این شهرستان با مشکلات بسیاری روبه روست و کارگران نیز چشم انتظار حمایت مسئولان هستند.
1395/02/15
به گزارش مهر، شهرستان قرچک دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه اقتصادی و تولیدی است. به عقیده کارشناسان و فعالان حوزه تولیدی و اقتصادی، اگر ظرفیت‌ها و استعدادهای شهرستان قرچک به کار گرفته شود، این منطقه با توجه به نزدیکی به پایتخت کشور می‌تواند یکی از قطب‌های اصلی اقتصادی استان تهران شود. مسئولان قرچک در سال‌های اخیر با راه‌اندازی شهرک صنعتی قرچک به دنبال جذب سرمایه‌گذاران و فعالان تولیدی هستند و ده‌ها سرمایه‌گذار برای حضور در این شهرستان اعلام آمادگی کرده‌اند.

كارگران چه می گویند؟
در این میان کارخانه پارس سرام از کارخانه‌هایی است که آوازه آن به خارج از مرزها رسیده و در حوزه صنایع بهداشتی به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرده است، اما مشکلات عدیده کارخانه پارس سرام و ناامیدی کارگران از فعالیت در این کارخانه به گوش می‌رسد.
کارگران کارخانه پارس سرام در این باره می گویند: کار در کارخانه پارس سرام سخت و دشوار است و برخی به دلیل فعالیت طاقت فرسا با بیماری‌های مختلف نظیر بیماری ریوی مواجه شده اند.
این كارگران معتقدند حمایت از قشر کارگری به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور ضرورتی انکار ناپذیر است و اگر به مشکلات و دغدغه‌های آنان توجه جدی نشود، نمی‌توان اقتصاد مقاومتی را به شکل مطلوبی اجرا كرد.

تلاش مسئولان شهرستان
فرماندار قرچک در این باره گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری برای توجه جدی به ظرفیت‌های داخلی و تولیدی کشور، ستاد تسهیل در شهرستان تشکیل شد.
«مسعود مرسل پور» افزود: ستاد تسهیل در شهرستان قرچک وظیفه دارد تا موانع موجود بر سر راه فعالیت تولیدکنندگان و فعالان تولیدی و اقتصادی و کارگران را شناسایی و برنامه ریزی لازم را برای حل مشکلات انجام دهد.
وی ادامه داد: موضوع کارخانه پارس سرام نیز به ستاد تسهیل شهرستان قرچک ارجاع داده شده و تلاش مسئولان حل مشکل تولیدکنندگان و کارگران فعال در شهرستان است.
به گفته مرسل پور، مجموعه شهرستان قرچک از ظرفیت‌های ممکن برای حل مشکل و دغدغه‌های موجود بهره خواهد گرفت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code