موضوعات
شرق تهران

پاکدشت در مسیر توسعه شهری

نویسنده:
شهردار پاکدشت، اقدامات عمرانی و فرهنگی شهرداری را در سال جدید تشریح کرد.
1396/02/16
شهردار پاکدشت،  اقدامات عمرانی و فرهنگی شهرداری  را در سال جدید تشریح کرد.
به گزارش همشهری «داریوش پازوکی »با  اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهر در اواخر سال گذشته به تصویب رسید، گفت: زمینه اجرایی این طرح از طریق استعلام از مشاوران انجام می گیرد و شهروندان برای استفاده از مزایای آن به شهرداری مراجعه کنند.
این مسئول افزود: از آنجا که ساخت و ساز در پاکدشت بر مبنای طرح هادی انجام می گرفت،  در این طرح اجازه ساخت بیش از 2طبقه داده نمی شد. اکنون با تصویب  طرح تفصیلی، ضوابط تغییر کرده است.
وی عنوان کرد: با توجه به تصویب این طرح می توان از 3 تا 8 طبقه در نقاط مختلف شهر با توجه به تراکم های  تعریف شده ، مجوز ساخت صادر کرد.
 شهردار پاکدشت با اشاره به اینکه اجرایی شدن این طرح کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز را به دنبال دارد، اظهار کرد: از این پس تا 70 درصد مشکلات مردم در قالب طرح تفصیلی حل خواهد شد.
پازوکی  بیان کرد: وقتی زمینه ساخت طبقات فراهم می‌شود، طراح در  زمینه احداث پارکینگ تمهیدات ویژه‌ای در نظر خواهد گرفت.
شهردار پاکدشت با ابراز خرسندی از افزایش 25 درصدی بودجه شهرداری در سال جاری گفت: در سال گذشته، بودجه شهرداری 100میلیارد تومان بود که در سال جاری با 25 درصد افزایش به 125 میلیارد تومان رسیده است.
پازوکی همچنین به بهره برداری از پل روگذر شهیداسداله پازوکی ظرف 2 ماه آینده خبر داد و افزود: از مهم ترین پروژه های سال 96 ساماندهی محور امام رضا(ع) است که مشکل ترافیکی آن با مشارکت مردم  برطرف  خواهد شد.  
شهردار با بیان اینکه بهبود کیفیت زندگی مردم از دغدغه های اصلی مدیریت شهری در تدوین بودجه سال 96 است گفت: بحث ورزش همگانی، ایجاد نشاط اجتماعی و رفاهی جزو اهداف مدیریت شهری بوده، به طوری که با افزایش 50 درصدی بودجه این حوزه در سال جدید به لحاظ ایجاد زیر ساخت های فیزیکی و نیز به لحاظ محتوا بخشی به برنامه ها محقق خواهد شد.
پازوکی افزود: در این دوره 4 ساله بیش از  500 برنامه فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر اجرا شد که مهم ترین آن، ارتقای سطح فرهنگی شهروندان، رعایت انضباط اجتماعی، اخلاق عمومی و ترویج فرهنگ عمومی بوده است.
وی در ادامه با اشاره به ایجاد فضای بصری در خصوص ارزش های انقلاب و اسلام عنوان کرد: نصب 35 تابلوی تمثال شهدای معزز شهردر معابر عمومی از اقداماتی  بوده که رضایت خانواده های شهدا  و مسئولان شهر و استان را به دنبال داشته است.  
شهردار بیان  کرد: حمایت از تولید داخلی و مصرف کالاهای ایرانی و تقویت سبک زندگی اسلامی- ایرانی که مدنظر مقام معظم رهبری است، یکی از شاخص‌های دیگر تبلیغات شهری بوده که در شهر قابل مشاهده  است.
پازوکی خاطر نشان کرد: حمایت و مشارکت از برنامه‌های فرهنگی، هنری و دینی یکی از دغدغه هایی بوده که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته و قطعاً در فرآیند توسعه فرهنگ شهری موثر واقع خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code