موضوعات
شرق تهران

جاده آبسرد- کیلان همچنان بلاتکلیف

نویسنده:
اجرای طرح تعریض و بهسازی جاده آبسرد- کیلان وعده‌ مسئولان پس از حادثه دلخراش خرداد سال گذشته بود ، ولی همچنان بلاتکلیف مانده است...
1395/02/01
اجرای طرح تعریض و بهسازی جاده آبسرد- کیلان وعده‌ مسئولان پس از حادثه دلخراش خرداد سال گذشته بود ، ولی همچنان بلاتکلیف مانده است.به گزارش پایگاه خبری تارود، جاده آبسرد- ایوانکی یکی از مسیرهای مواصلاتی بین 2 استان تهران و سمنان محسوب می‌شود که همواره در طول فصول بهار و تابستان حجم تردد در این جاده بسیار زیاد است.طرح بهسازی و چهاربانده کردن جاده آبسرد- ایوانکی در محدوده ساران به سمت ایوانکی از سوی وزارت راه و شهرسازی تا قسمتی اجرا شد که درصد پیشرفت کاری این طرح در حوزه شهرستان گرمسار در استان سمنان بیشتر بود، اما به دلیل کمبود اعتبار همچنان در حوزه شهرستان دماوند در استان تهران اقدام قابل‌توجهی انجام نشده است.البته وزارت راه و شهرسازی کارهای مربوط به محور آبسرد – ایوانکی را در سال‌های اخیر پیگیری کرده است. بنا بر گفته مسئولان ساخت این محور نیاز به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

خطرهایی که همچنان وجود دارد
جاده آبسرد به کیلان که در بخشی از جاده مواصلاتی به ایوانکی در حوزه سمنان قرار گرفته، به طول ۳ هزار و ۶۰۰ متر به دلیل عریض بودن جاده و وجود پیچ‌های خطرناک حوادث مختلفی را شاهد بوده است. هرچند راه و شهرسازی با نصب علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی سعی کرد که ایمنی این مسیر را افزایش دهد، اما همچنان خطرهای احتمالی در آن وجود دارد.

نشستی که نتیجه‌ای نداشت
۱۴ خرداد سال گذشته یکی از تلخ‌ترین و دلخراش‌ترین حوادث سال 94 در شهرستان دماوند در جاده آبسرد به کیلان به وقوع پیوست که متأسفانه در صحنه تصادف ۶ نفر از هموطنان جان خود را در برخورد 3 دستگاه خودروی سواری با یک دستگاه کامیون از دست دادند.
پس از آن نشستی با مسئولان مربوطه در همان ماه پیرامون اجرای طرح بهسازی و تعریض جاده آبسرد به کیلان برگزار و قرار شد هرچه سریع‌تر به اجرای پروژه و رفع موانع خطر اقدام شود.

طرح‌های بلاتکلیف
موانع خطرناک تا حدودی از سوی راه و شهرسازی رفع شد، اما همچنان مشکلاتی در جاده آبسرد به کیلان وجود دارد که می‌تواند حادثه ایجاد کند.در این میان باید از توجه ویژه فرمانده پلیس‌راه دماوند- فیروزکوه قدردانی کرد که با استقرار نیروهای گشت پلیس‌راه تا حدودی سوانح رانندگی در این جاده کاهش یافت. «جواد جودکی» که در آخرین روزهای سال ۹۴ به عنوان سرپرست جدید معاونت امور فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان دماوند معرفی شد، در این باره گفت: بهسازی جاده آبسرد به کیلان در اولویت قرار دارد و به زودی اجرا می شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code