موضوعات
شرق تهران

توزیع عادلانه آب در روستاهای تهران

نویسنده:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت: نصب کنتورهای حجمی هوشمند برای توزیع عادلانه آب در روستاهای تهران آغاز شد.
1395/02/15

«رضا پوررجب» در گفت و گو با فارس اظهار كرد: از سال جاری تجهیز همه مخازن خروجی و ورودی روستاها به کنتورهای حجمی هوشمند آغاز شده است تا از این پس با توجه به تعداد انشعاب های آب هر روستا آب آشامیدنی به صورت عادلانه توزیع شود.
وی افزود: تولید آب 400 روستای تهران در حدود 3 هزار لیتر در ثانیه است. در تلاش هستیم در برنامه ششم توسعه هدررفت آب را از 43 درصد به 33 درصد برسانیم که البته هر یک درصد کاهش هدررفت آب نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است.
پوررجب درباره نصب کنتورهای هوشمند گفت: در 25 درصد روستاهای استان تهران کنتور هوشمند نصب شده است و بقیه روستاها در سال 95 به سیستم هوشمند کنتورهای حجمی مجهز می‌شوند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران همچنین از آبرسانی به حدود 250 روستای این استان تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: این خدمات در زمینه تولید آب آشامیدنی، خط انتقال و ساخت مخازن آب خواهد بود.
وی با اشاره به این‌که حدود 12 مجتمع آبرسانی روستایی در سال جاری در سراسر استان در حال ساخت است که بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اظهار کرد: با اعتباری که در قانون بودجه کشور برای طرح‌های آب روستایی پیش‌بینی و قسط اول آن نیز پرداخت شده، مجتمع آبرسانی کوثر که جزو بزرگ‌ترین مجتمع‌های آبرسانی است و 3 شهرستان ری، ملارد و رباط کریم را تحت پوشش قرار خواهد داد به بهره‌برداری می‌رسد.
پور رجب با اشاره به ساخت 4 مجتمع آبرسانی در منطقه پاکدشت گفت: این 4 مجتمع که در نهایت 110 روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد، تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.
وی ادامه داد: مجتمع آبرسانی شهید تهرانی در شهر ری بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مجتمع آبرسانی دماوند نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی تهران با اشاره به اعتباری که در اختیار پروژه‌های مجتمع‌های آبرسانی روستایی کشور قرار گرفته است، افزود: با اعتبار تخصیصی، اثر بخشی و کارآیی این مجتمع‌ها را با آبرسانی خوب از نظر کمی و کیفی در روستاها می‌توان سنجید.
وی اعتبار کلی استانی و تبصره‌ها را بیش از 100‌میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: اعتبار مصوب سال گذشته حدود 46 میلیارد تومان بود که بیش از 80  درصد آن تخصیص یافت و جذب شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code