موضوعات
شرق تهران

تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی قرچک

نویسنده:
در مراسمی به منظورگرامیداشت نهم اردیبهشت روز ملی شورا با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران و فرماندار شهرستان قرچک از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک تجلیل شد.
1395/02/15
به گزارش همشهری، فرماندار قرچک در این نشست با بیان این‌که شورا پل ارتباطی بین مردم و مسئولان برای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار كرد: شوراهای اسلامی حامی دولت نزد مردم و حامی مردم نزد دولت هستند.
«مسعود مرسلپور» افزود: یکی از اصول مهم قانون اساسی تحقق شوراهای اسلامی شهر و روستا بود که این مهم اتفاق افتاد. برای بازبینی در وظایف شورا و موانع تحقق اختیار آنها کمیته ای متشکل از فرماندار، بخشدار مرکزی، یکی از اعضای شورای شهر، یکی از اعضای شورای اسلامی روستا و یکی از دهیاران تشکیل می‌شود تا آن دسته از موارد قانونی که معطل مانده و اجرایی نشده را بازبینی کرده و به استانداری تحویل دهند.
وی گفت: بسیاری از پروژه‌ها که در روستا اجرا می‌شود، باید با هماهنگی دهیاران و اعضای شورای اسلامی صورت گیرد و برای ارتقای شهرستان تمام مسئولان با یکدیگر همسو باشند.
این مسئول درباره اشتغال جوانان روستا که دغدغه اعضای شورای روستاها بود، اظهار کرد: متقاضیان راه‌اندازی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی قرچک موظف هستند با شروع فعالیت کارخانه از نیروهای بومی این شهرستان استفاده کنند.
وی ادامه داد: به مشکل فاضلاب و سایر دغدغه‌های دهیاران و اعضای شوراهای روستا واقف هستیم و پیگیری‌های خوبی در این زمینه‌ها صورت گرفته است.
مرسلپور اظهار کرد: مشخصه شوراهای اسلامی شهرستان قرچک این است که از طیف‌های مختلف سیاسی هستند، اما برای اجرای قانون و خدمت به مردم هماهنگی و همپوشانی لازم را دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code