موضوعات
شرق تهران

بی‌آبی در كمین «هومند»

نویسنده:
مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران با بیان این‌که دشت هومند آبسرد با تهدید بی‌آبی مواجه است، گفت: ضوابط لازم برای اجرای پروژه گازرسانی به لاریجان به شرکت ملی گاز ابلاغ شده است.
1395/02/15
«خسرو ارتقایی» در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: حفر این چاه‌ها در گذشته انجام شده است و در 10 سال گذشته در منطقه دماوند مجوز حفر چاه عمیق برای کشاورزی صادر نکرده‌ایم. چاه‌های کشاورزی که دارای پروانه هستند، می‌توانند به فعالیت‌ خود ادامه دهند.
وی ادامه داد: یکی از تصمیم‌های خوبی که در نشست شورای حفاظت آب شهرستان دماوند اتخاذ شد، این بود که همین مقدار آب محدود موجود را جهاد کشاورزی برای گلخانه‌ها استفاده کند و با اجرای شبکه آبیاری تحت فشار از همین مقدار کم آب استفاده درست شود.
مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران درباره افت آب سفره‌های زیرزمینی در دماوند نیز بیان کرد: یکی از دلایل اصلی این معضل حفر چاه‌های غیرمجاز در ویلاها و منازل است.
ارتقایی اظهار کرد: متأسفانه یکی از بحرانی‌ترین دشت‌های استان تهران هومند آبسرد است که سطح آب آن هر سال بیش از 2 متر افت پیدا می‌کند و این دشت با خطر جدی بی‌آبی مواجه است.
وی با اشاره به انتقال آب رودخانه تاررود به دشت هومند آبسرد افزود: قرار بود 5 میلیون مترمکعب آب از رودخانه تاررود به دشت هومند آبسرد منتقل کنیم که این طرح با مشکلات اجتماعی مواجه شد.
مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران درباره پروژه گازرسانی دماوند به لاریجان که در مسیر سفره‌های آب زیرزمینی و رودخانه تاررود قرار گرفته است، بیان کرد: برای صدور مجوزهای لازم برای اجرای این پروژه، تمام ضوابط مربوط به شرکت ملی گاز رسماً ابلاغ شده است و امور منابع آب دماوند نیز راهکارهای لازم در حسن انجام این پروژه را دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code