موضوعات
شرق تهران

بهداشت و درمان برای 100 هزار شهروند قرچکی

نویسنده:
مدیر شبکه بهداشت و درمان قرچک گفت: با بهره برداری از 8 پایگاه سلامت جامعه در دهه مبارک فجر 100 هزار شهروند قرچکی تحت پوشش خدمات بهداشت و درمانی قرار گرفتند
1394/12/01
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قرچک «عزیز رسولی» در آیین افتتاح 8 پایگاه سلامت جامعه و افتتاح 2 مرکز جدید سلامت جامعه در قرچک که با حضور معاون سیاسی-اجتماعی استانداری تهران، فرماندار قرچک، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، معاونان فرماندار و دیگر مسئولان انجام شد، افزود: قرچک پیش از این 6 پایگاه بهداشتی داشت که با افتتاح پایگاه های جدید شاهد فعالیت 14 پایگاه سلامت جامعه هستیم که این موضوع شاخص های سلامت را در میان شهروندان تقویت خواهد کرد.

جزئیات پروژه های سلامت در قرچک
وی با بیان اینکه این پایگاه ها هر یک در مساحت حدود 90 مترمربع با هزینه بیش از 13 میلیارد ریال با هدف اجرای طرح تحول سلامت در نقاط مختلف شهرستان راه اندازی شدند، اظهار کرد: همه خدمات بهداشتی شامل بهداشت خانواده، مامایی، سلامت روان، واکسیناسیون، بیماری ها، آموزش بهداشت و رابطان سلامت در قرچک برون سپاری شده است. این مسئول افزود: پایگاه‌های سلامت جامعه از ساعت 8 صبح تا 16 هر روز به صورت فعال در حال ارائه خدمات هستند. به طور کلی پایگاه های سلامت جامعه وظیفه خدمت رسانی به جمعیت 100 هزار نفری را به عهده دارند.

بازسازی مرکز سلامت زیباشهر
وی همچنین در حاشیه مراسم کلنگ زنی بازسازی و تخریب مرکز سلامت جامعه زیباشهر گفت: مرکز کنونی زیباشهر با مساحت حدود 150 متر مربع در 2 طبقه با قدمتی بیش از 30 سال در قالب برنامه طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت تخریب و به جای آن بنایی 4 طبقه با مساحت بیش از 330 متر مربع با هزینه ای بیش از 5 میلیارد ریال با همه امکانات بهداشتی و درمانی ساخته خواهد شد. مرکز زیباشهر به جمعیت بیش از 60 هزار نفر ارائه خدمت می کند.

افتتاح مرکز سلامت جامعه امام خمینی (ره)
رسولی همچنین با بیان اینکه بازسازی مرکز سلامت جامعه امام‌خمینی (ره) نیز با اعتبار بیش از 5/2 میلیارد ریال انجام شده است، اظهار کرد: این مرکز در یک طبقه با زیربنای هزار و 400 مترمربع فعالیت می کند. وی ادامه داد: واحدهای این مرکز شامل پزشک عمومی، دندانپزشکی، بهداشت خانواده، مامایی، واکسیناسیون و نمونه گیری تیروئید، سلامت روان، سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس، آموزش سلامت، رابطان، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای است که خدمات فوق به جمعیت بیش از 43 هزار نفر ارائه می شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code