موضوعات
شرق تهران

دنیای ورزش

افزایش سرانه ورزشی در پردیس

نویسنده:
شهردار پردیس از اجرای 2 پروژه ورزشی در پردیس با مشارکت اداره ورزش و جوانان در این شهر خبر داد و گفت: تکمیل این 2 پروژه سرانه ورزشی پردیس را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.
1394/12/01
به گزارش روابط شهرداری پردیس «محمد لاله» اظهار کرد: زمینی به وسعت 2 هکتار در فاز یک به همین منظور اختصاص داده شده و این پروژه با توجه به مذاکره های صورت گرفته با مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و معاونان این اداره در حال اجراست. وی ادامه داد: در پروژه دیگر 2 میلیارد تومان برای تکمیل، زیرسازی، ساخت رختکن، سرویس‌های بهداشتی، روشنایی، چمن مصنوعی و همچنین زمین ورزشی فاز یک در محله 4 پردیس اختصاص یافته است.
شهردار پردیس افزود: با مذاکره هایی که با اداره ورزش و جوانان پردیس صورت گرفت و با امضای قرارداد  BOT زمینی 2 هکتاری در فاز یک پردیس به‌ صورت مشارکتی برای ساخت زمین ورزشی در اختیار این اداره قرار گرفت.  لاله اظهار کرد: با نظر مساعد استاندار تهران مقدمه های قراردادها و مجوزهای لازم برای تکمیل این پروژه عظیم دریافت و قراردادهای اولیه با مبلغ 77 میلیارد ریال امضا شده است تا کار با سرعت و جدیت بیشتر پیش برود. وی از اهمیت توجه به مسائل فرهنگی و ورزشی در کنار مسائل عمرانی سخن گفت و افزود: یک مدیریت شهری موفق باید با در اولویت قرار دادن تمام مواردی که شهروندان در زندگی اجتماعی با آن روبه رو هستند برای همه امور فرهنگی و ورزشی و فراغت و عمرانی برنامه ریزی داشته باشد.

افزایش پدهای بالگرد
شهردار پردیس اظهار کرد: اجرای پروژه‌های دیگری را نیز در حوزه مدیریت بحران در برنامه داریم که تکمیل و راه‌اندازی 2 سوله مدیریت بحران در کنار رمپ و لوپ‌های حد فاصل فاز 8 و فاز 11 و همچنین ایجاد یک پد بالگرد دیگر از این برنامه‌هاست که تا پایان شهریور سال آینده تعداد پدهای بالگرد در شهر پردیس به 3 عدد خواهد رسید.  وی اظهار امیدواری کرد که با دریافت اعتبار استانی یک سوله بحران چندمنظوره طراحی و در شهر پردیس ایجاد شود.لاله از اعتبار 22 میلیارد ریال برای نصب سازه 6 هزار و 500 مترمربعی تالار شهر که جزو یکی از پروژه های مهم  پردیس است خبر داد و گفت: متراژ اصلی تالار با تکمیل محوطه و محیط اطراف تالار به 10 هزار مترمربع خواهد رسید.
شهردار پردیس افزود: برای تکمیل این فضا بیش از 140 میلیارد ریال اعتبار نیاز است، اما با پایان ساخت آن تالار اصلی پردیس به یکی از سالن‌های خاص و منحصربه‌فرد شرق استان تهران تبدیل خواهد شد.

ورزش و جوانان شمیرانات صاحب‌خانه شد
ساختمان اداری اداره ورزش و جوانان شمیرانات در سالروز ولادت حضرت‌زینب‌(س) و دهه مبارک فجر با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران و جمعی از  پیشکسوتان  ورزشی منطقه شمیرانات افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شمیرانات، رئیس این مرکز گفت: این شهرستان با ظرفیت های بسیار خوب و قابل قبول، سال ها از داشتن یک ساختمان در خور نام شهرستان محروم بود، اما سرانجام ساختمانی مناسب با همکاری شهرداری منطقه یک در 2 طبقه به وسعت هزار متر مربع ساخته شد. «احمد نامنی» افزود: شمیرانات با 42 هیات فعال، 253 مکان دولتی و خصوصی، 28 تیم در لیگ استان تهران و 13 تیم در لیگ کشور دارد و امسال  35 مدال کشوری، 11 مدال برون مرزی و 217 مدال استانی کسب کرده است که نشان می دهد شهرستانی با این ظرفیت نیاز به ساختمان اداری در شأن افتخاراتش داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در این باره گفت: در دهه مبارک فجر 11 پروژه عمرانی و ورزشی در استان تهران به بهره برداری رسید که طی آن بیش از 42 هزار متر مربع به فضای ورزشی استان تهران افزوده شد. به گفته وی، برای ساخت و بهره برداری از 11 پروژه عمرانی و ورزشی استان تهران در دهه مبارک فجر بیش از 245 میلیارد ریال هزینه شد که در 8 سال گذشته بی سابقه بود.

نمایش خودروهای قدیمی در رودهن
بخش رودهن برای دومین بار میزبان علاقه مندان به خودروهای قدیمی بود؛ خودروهایی که هرچند مدت هاست اثری از آنها در خیابان نیست، اما پیر و جوان با دیدن آنها به وجد می آیند و خاطره بازی افرادی که روزی سوار بر این خودروها شده اند، گل می کند تا یادی از گذشت ایام کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان رودهن، این همایش برای بار دوم با همت اداره ورزش و جوانان، شهرداری و شورای اسلامی در شهربازی شهر رودهن برگزار شد.
رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی بخش رودهن در این باره گفت: استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه شد و هوای مناسب نیز شرایط خوبی برای پرشورتر برگزار شدن آن مهیا کرد.
«پوریا عسگری» افزود: از مسئولان بخش رودهن تقاضا می کنیم با توجه به ظرفیت بالای منطقه و علاقه‌مندان این رشته زمین لازم برای ساخت پیست چند منظوره در این بخش را در اختیار ما بگذارند تا فعالیت‌های این مجموعه به صورت هدفمند پیگیری شود.
رئیس هیات موتور سواری و اتومبیلرانی بخش رودهن از زحمات مسئولان راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی دماوند قدردانی کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code