موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

پل ورودی شهرقدس در انتظار اعتبار

نویسنده:
اعتبار اختصاص داده ‌شده به پل تقاطع غیرهمسطح شهرقدس با پیشرفت فیزیکی پروژه تناسب ندارد...
1396/05/25
اعتبار اختصاص داده ‌شده به پل تقاطع غیرهمسطح شهرقدس با پیشرفت فیزیکی پروژه تناسب ندارد.
به گزارش تسنیم، فرماندار شهر قدس در جلسه بررسی وضعیت پل ورودی این شهر گفت: پروژه پل تقاطع غیر هم‌سطح شهر قدس نزدیک به 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، اما اعتبار تخصیصی نسبت به پیشرفت فیزیکی پروژه بسیار کم است.
سید مهدی محمدی، افزود: این پروژه یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های این شهر است که به ‌عنوان یک پروژه ملی در سال 87 عملیات احداث آن آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی مسئول تخصیص اعتبار و تکمیل پروژه است، بیان کرد: تغییر دولت و کمبود نقدینگی در کشور سبب به درازا کشیدن این پروژه و افزایش نارضایتی و انتقاد شهروندان شده است.
فرماندار تصریح کرد: این شهر تنها یک موزاییک با تهران فاصله دارد و طولانی شدن روند پیشرفت پروژه در همسایگی پایتخت جلوه‌ خوبی ندارد. انتظار داریم این پروژه در اولویت قرار گیرد، تا با تامین اعتبار بتوان رضایت شهروندان را جلب کرد.
در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز اظهار داشت: تاکنون نزدیک به 160 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این پروژه تزریق‌ شده اما این میزان اعتبار تناسبی با پیشرفت پروژه ندارد.
 مجیدرضا نصرالله‌نژاد افزود: متأسفانه تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری و اداره راه و شهرسازی که قبلا منعقد شده بود، به دلیل تامین نشدن و اختصاص نیافتن اعتبار عملیاتی نشده است. امیدوارم با هماهنگی فرمانداری شهر قدس و سازمان برنامه‌و بودجه و تامین اعتبارات لازم پروژه به سرانجام برسد.
وی با بیان اینکه مشکل اصلی پروژه کمبود اعتبار است تصریح کرد: تا زمانی که اعتبار لازم تزریق نشود، پروژه پیشرفتی نخواهد داشت و راهکار اصلی در این زمینه نیز تنها عمل به تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری و اداره راه و شهرسازی، تخصیص اعتبار از سوی کمیته برنامه‌ریزی شهر و در نهایت تزریق نقدینگی و اعتبار ملی از سوی دولت است.
جلسه بررسی وضعیت پل ورودی شهر قدس با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، رئیس اداره راه و شهرسازی شهر قدس و رؤسای ادارات برگزار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code