موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

پروژه‌های نیمه‌تمام؛ اولویت شهرداری شهر قدس

نویسنده:
شهردارشهر قدس تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و مشارکت با بخش خصوصی در این زمینه را از اولویت‌های شهرداری دانست...
1396/09/04
شهردارشهر قدس تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و مشارکت با بخش خصوصی در این زمینه را از اولویت‌های شهرداری دانست.  شهردار شهر قدس به فارس گفت: با یک راهبرد عملی و عملیاتی در خدمت مردم شهر قدس هستیم و بخشی از مسائل و مشکلات زیرساختی که این شهر با آن مواجه است را به‌روزرسانی و برطرف خواهیم کرد. مسعود مختاری با بیان اینکه آلودگی زیست‌محیطی شهر قدس یکی از دغدغه‌های اصلی شهرداری است، افزود: نیازمند توجه ویژه به ساماندهی و توسعه بوستان‌ها و فضای سبز هستیم تا آلودگی‌های زیست‌محیطی کاهش یابد.
شهردار در ارتباط با صنوف مزاحم و آلاینده در شهر اظهار کرد: ساماندهی این صنوف مزاحم و آلاینده از اولویت‌های بعدی شهرداری است که حتماً طی پروسه زمانی مشخص به آن توجه خواهیم کرد.
مختاری ادامه داد: این اقدام می‌تواند خیلی از معابری را که مردم به لحاظ کم‌عرض بودن و ترافیک شدید با آن مشکل دارند از صنوف مزاحم خالی کرده و در اختیار مردم قرار دهد؛ همچنین تمرکز خدمات در یک نقطه باعث رفاه بیشتر مردم می‌شود.
وی در زمینه اولویت دیگر شهرداری برای توسعه شهر، اظهار داشت: اولویت دیگر جذب سرمایه‌گذار برای توسعه شهر است و در همین راستا ۱۰۰ پروژه مشارکتی را در شهر شناسایی کرده‌ایم و در حال کارشناسی و سپس ارائه به شورای اسلامی شهر هستیم.
این مسئول بیان کرد: هم‌اکنون در حال نهایی کردن پروژه‌هایی هستیم که بهره‌برداری از آن‌ها مشکلات شهر را برطرف و زمینه خدمات شهری را فراهم می‌کند. در این پروژه‌ها بر سرمایه‌گذاری در شهر که تولید ثروت برای شهرداری و مجموعه شهر به دنبال دارد، توجه ویژه شده است.
مختاری بیان کرد: حوزه خدمات شهری نیازمند مطالعه و توجه ویژه است؛ بیش از 6 هزار مترمکعب خاک و نخاله در شهر جمع‌آوری و به مراکز دفن زباله هدایت شده که بخشی از این خاک و نخاله‌ها مربوط به خود شهر و بخشی بیرون از شهر قدس بوده است.
وی افزود: همچنین ساماندهی خودروهای حمل خاک و نخاله را در دستور دارد و که سازمان خدمات موتوری به عنوان متولی این کار در حال شناسایی کامیون‌ها و خودروهاست؛ که با هماهنگی نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی مبدأ و مقصد زباله‌ها مشخص خواهد شد. شهردار شهر قدس در خصوص پروژه‌های نیمه‌تمام در شهر نیز گفت: از اولویت‌های شهرداری اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام در حوزه‌های مختلف اجتماعی و تفریحی است تا با این رویکرد، مردم حداقل آسایش را در محله‌های خود داشته باشند.
مختاری افزود: ساخت بوستان‌های محله‌ای، فرهنگسراها و تجهیز فرهنگسراها از دیگر برنامه‌های شهرداری خواهد بود که با توجه ویژه به مسائل فرهنگی و فعال کردن حوزه فرهنگی شهرداری، مسائل ورزشی و مرتبط با جوانان را بررسی کرده و اقدامات مقتضی را انجام خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد حمل و نقل شهری مطلوب از وظایف اصلی شهرداری است، خاطرنشان کرد: در این راستا توجه ویژه‌ای به سیستم اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی به‌عنوان تنها ظرفیت حمل و نقل شهری موجود در شهر قدس خواهیم داشت.
شهردار بیان کرد: کار بازسازی اتوبوس‌ها را توسط سازمان اتوبوس‌رانی در دستور کار قرار دارد و طی یک پروسه زمانی مشخص کار بازسازی و بهبود وضع ظاهری و امکانات داخلی این ناوگان انجام خواهد شد.
مختاری افزود: شهرداری در حوزه تاکسیرانی ۱۰۰ درصد نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی را انجام داده است که تا پایان سال، ۲۰۰ دستگاه نو خواهد شد.
وی یادآوری کرد: ازجمله اقدامات دیگر شهرداری، افزایش ایمنی شهر با افزایش تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی و خرید و تجهیز امکانات موردنیاز و مدرن برای اطفای حریق است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code