موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

نظارت برهیأت‌های مذهبی در شهریار

نویسنده:
تیم‌های نظارت و ارزیابی هیأت‌های مذهبی در شهریار به منظور کنترل بیشتر بر فعالیت این هیات ها فعال شده است.
1396/06/25
به گزارش فارس، کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهریار از آغاز فعالیت تیم‌های ارزیابی و نظارت بر هیأت‌های مذهبی در این شهرخبر داد. مرتضی نثاری اظهار داشت:  با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و برای رسیدن به اهداف موردنظر، و با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم و برگزاری مراسم‌ مختلف سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع)، نظارت و ارزیابی از عملکرد هیأت‌های مذهبی در این شهر انجام می‌شود.
این کارشناس دینی با  اشاره به اینکه این طرح از اول تا 20 محرم ادامه دارد،‌ خاطرنشان کرد: اعضای این تیم‌ها از بین اعضای شورای هیأت مذهبی، کانون مداحان، فعالان بسیج، رابطان فرهنگی هیأت‌های مذهبی و هیأت‌های محوری تعیین شده‌اند.
نثاری یکی از محوری‌ترین برنامه‌های این هیأت‌ها را ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی عنوان و بیان کرد:  ترویج فرهنگ عاشورایی بین نسل امروز یکی از مهم‌ترین وظایفی است که باید به‌درستی در این ایام انجام شود.وی با تأکید بر اینکه امروز دشمنان اعتقادات و مذهب ما را نشانه گرفته‌اند،‌ افزود: لازم است تا با اقدامات فرهنگی مناسب و کارشناسی شده در بصیرت‌افزایی و تبیین واقعه عاشورا تلاش‌های بیشتری داشته باشیم.نثاری با بیان اینکه قیام عاشورا، قیام برابر ظلم و بیدادگری ظالم است، افزود: این فرهنگ عاشورایی باید به‌درستی در جامعه تبیین شود؛ اما متأسفانه امروز از فرهنگ عاشورایی دور شده‌ایم و همین امر باعث  رواج  بدعت در برخی از مراسم‌ سوگواری سید و سالار شهیدان شده است.  
وی  با بیان اینکه دوری از خرافه و بدعت در این ماه ضروری است، افزود:  ‌ تحقق اهداف و بیان ارزش‌های فرهنگ عاشورا باید در اولویت رؤسای هیأت‌های مذهبی باشد. کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار بر ارائه آموزه‌های عاشورا تأکید کرد و گفت: احیای سنت امر به معروف و نهی از منکر، خدامحوری و خداجویی، مبارزه در راه تحقق عدالت، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مبارزه با استبداد و خودرأیی و احیای حکومت اسلامی و افشای باطل را از مهم‌ترین آموزه‌هایی است که می‌توان آن را در جامعه تبیین کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code