موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

مقابله با فلج اطفال در شهرقدس

نویسنده:
عملیات ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در شهر قدس اجرا می شود.
1396/01/29
به گزارش همشهری، مدیر شبکه بهداشت شهر قدس ، از اجرای عملیات ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در سال 96 در این شهر خبر داد.
حسین میرشریفی گفت: طرح كشوری ایمن سازی تكمیلی فلج اطفال در مناطق غیر گرمسیری کشور به صورت سالیانه در فصل بهار طی2 مرحله و با هدف دستیابی به ریشه کنی قطعی فلج اطفال اجرا می‌شود، فلج اطفال از طریق نوعی ویروس با نام پولیو ایجاد می شود و باعث اختلال در دستگاه گوارش و دستگاه عصبی مرکزی می شود.
وی در ادامه افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده جهت ریشه کنی این بیماری ، این طرح در 2 مرحله در شهر قدس انجام می شود و همه کودکان افاغنه متولد 1391به بعد در روستاهای زرنان، هفت جوی، شهرک دانش و مناطق شهری توسط 5 تیم عملیاتی واكسینه می شوند.
در مرحله اول این طرح تا کنون بیش از 350 کودک افغان قطره پولیو دریافت کرده اند.

مدیریت دوگانه در شهر اندیشه
حضور 2 نهاد اجرایی و مدیریت شهری در شهر اندیشه مشکلی در راه اتحاد و پیشرفت است.
به گزارش همشهری، نماینده ولی فقیه در شهر اندیشه گفت: باید به قوانین مراجعه کرد تا مشخص شود شهرداری و شورا متولی شهر هستند یا شرکت عمران هم در این زمینه دخالت دارد.  حجت الاسلام علی مروج اظهار کرد: این موضوع البته درآبادانی شهر کمک موثری است، اما در برخی موارد موجب بروز ایراداتی می شود که باید در این باره فکری کرد.
وی بیان کرد: معتقدم مدیریت واحد در این شهر  اثر گذارتر است و شرکت عمران می بایست با تحویل امور به شهرداری ، هم کارهای اجرایی و اداری مربوط به خود را سبک تر کند و هم تکلیف اداره شهر را مشخص کند. هر چند نباید از خدمات شرکت عمران در این شهر چشم پوشی کرد ، اما به نظر می رسد خروج این شرکت از شهر به صلاح همه است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code