موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

محصولات کشاورزی سالم در بازار های تهران

نویسنده:
بیش از 9 هزار پروانه فعالیت صنفی در بخش کشاورزی در تهران صادر شده است...
1396/03/13
بیش از 9 هزار پروانه فعالیت صنفی در بخش کشاورزی در تهران صادر شده است.
مدیر سازمان تعاونی روستایی استان تهران با اشاره به ضرورت فعالیت نظام صنفی در بخش کشاورزی به تسنیم گفت: 9 هزار و 57 پروانه فعالیت صنفی در بخش کشاورزی در تهران صادر شده است.
سعید زربخش با اشاره به فروش محصولات سالم افزود:   پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی 10 ساله است که به اهداف پیش‌بینی شده سال دوم در سال اول رسیده‌ایم  و در این زمینه  اصلاح تغذیه غذایی گسترده ای انجام شده ؛ بنابراین بستر تولید محصول سالم فراهم شده است؛ از این‌رو برای عرضه و فروش محصولات سالم قرار بود 5 نقطه بارانداز در تهران داشته باشیم که طرح آن تهیه شده و در جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار مصوب می‌شود.
وی ادامه داد: تاکنون 5 نقطه برای فروش محصولات سالم مکان‌یابی شده است که ملزومات آن باید انجام شود؛ در این راستا 2 محل بارانداز موقتی دولتی یکی در حکمییه و دیگری در انبارهای امین‌آباد در نظر گرفته شده که در اختیار اتحادیه‌ها قرار می‌گیرد تا کار شروع شود. مدیرسازمان تعاونی روستایی در  زمینه بحث نظام صنفی عنوان کرد: موضوع نظام صنفی در حوزه کشاورزی حدود 1 سال است که مطرح شده و اکنون 13 هزار و 600 نفر عضو نظام صنفی هستند که در این میان 9 هزار و 57 پروانه فعالیت صادر شده است. زربخش با اشاره به نحوه و نوع فعالیت نظام صنفی افزود: نظام صنفی کار بازرگانی ندارد و نباید در خرید و فروش دخالت کند؛ بلکه باید ساماندهی و نظارت کند و زبان گویای بخش کشاورزی باشد.
وی  با اشاره به آموزش 4 هزار 300 نفر روز کارکنان بخش کشاورزی، اظهار داشت:   110 شرکت شامل تعاون روستایی کشاورزی، تولید وجود دارد ، که بالغ بر74 هزار نفر در آنها عضو هستند،  و  علاوه بر آن  16 اتحادیه استانی و شهرستانی نیز با 13 نمایندگی و سازمان هدایت و مدیریت می‌شوند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code