موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

شورای شهر سیاسی نیست

نویسنده:
انتظار مردم از اعضای شورای شهر فعالیت سیاسی نیست. فرماندار شهریار به فارس گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران، وظایف دستگاه‌ها و نهادها به‌طور کامل مشخص شده و قانون در این حوزه صراحت دارد.
1396/06/19
سعید ناجی افزود: بر اساس قانون، وظیفه اصلی شوراهای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان پارلمان شهری، رصد مشکلات و نیازها، کاستی‌ها و شناسایی نقاط قوت و ظرفیت‌های مدیریت شهری است.  فرماندار اظهار داشت: ضروری است اعضای شورای شهر دوره پنجم با شناخت دقیق مشکلات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت به‌صورت جهادی وارد عمل شوند.  ناجی تصریح کرد: در شرایط کنونی، ابتدا باید اعضای جدید شورای شهر نیازهای این شهر را اولویت‌بندی کرده و بر اساس بودجه و اعتبارات موجود و با یک نگاه واقع‌بینانه برای رفع مشکلات تلاش کنند.  وی بیان کرد: البته اعضای شورای شهر و شهرداری به‌ تنهایی نمی‌توانند مشکلات را برطرف کنند و در این زمینه همکاری دستگاه‌های اجرایی و تعامل با مدیریت شهری در چارچوب قانون اجتناب ناپذیر است.
فرماندار بیان کرد: اگر مدیران شهری شناخت دقیقی از نقاط ضعف و قوت شهریار نداشته باشند، نمی‌توانند به‌خوبی برای رفع مشکلات برنامه‌ریزی و اقدام کنند.
وی ادامه داد: مردم از اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهریار انتظار دارند تا با تعامل و همکاری با دیگر دستگاه‌ها، برنامه‌ریزی علمی و کارشناسی‌شده برای رفع مشکلات شهر داشته باشند؛ و در این مسیر فرمانداری از تلاش‌های قانونی مدیریت شهری حمایت خواهد کرد.  
فرماندار با اشاره به اینکه مسئولان در هر رتبه‌ای که قرار دارند باید رفع مشکلات و توسعه خدمات را در اولویت کارهای خود قرار دهند، یادآوری کرد: مدیرانی که قادر به انجام خدمات‌رسانی نیستند باید جای خود را به مدیران کارآمد و توانمند بدهند.  ناجی ادامه داد: وقت آن رسیده است که منتخبان مردم در شوراهای شهر و روستا شعارهای خود را عملیاتی کنند، چرا که مردم ناظر بر کارها و خدمات آن‌ها هستند و عملکرد اعضای شورای شهر را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code