موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

زنان را باور کنیم

نویسنده: راحله خسروی مدرس دانشگاه و فعال حوزه زنان
نزدیک به چهار دهه از شکل‌گیری نظام اسلامی در کشور و پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد. انقلابی که زنان در شکل‌گیری آن نقش بسیار مهمی داشتند و نمی‌توان جایگاه آنان را نادیده گرفت...
1396/06/25
نزدیک به چهار دهه از شکل‌گیری نظام اسلامی در کشور و پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد. انقلابی که زنان در شکل‌گیری آن نقش بسیار مهمی داشتند و نمی‌توان جایگاه آنان را نادیده گرفت. این در حالی است که بعدها مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کامل مردانه شدند تا راه ورود زنان به این عرصه بسته شود. خیلی‌ها برای این‌که سهمی برای زنان در جامعه تعریف نشود تلاش کردند از خصوصیات زنانه ضعف بسازند.
این نگاه در کنار نگرشی که زنان را به خانه‌ها محدود و محصور می‌کرد کم‌کم باعث شد تا سهم زنان در فعالیت‌های اجتماعی کمتر و کمتر و تکیه زنان بر کرسی‌های مدیریتی به یک آرزوی محال تبدیل شود. وقتی زنان در خانه نشستند مدیریت زنانه را کسی جدی نگرفت، حتی فراموش شد وقتی انقلاب به پیروزی رسید. اما همین زنان بودند که هم خود به میدان مبارزه می‌آمدند هم خانواده‌شان را در این راه یاری می‌کردند.
احیای حقوق زنان در جامعه امروز یک ضرورت است، حقوقی که می‌تواند بخشی در استادیوم‌های ورزشی تعریف شود و بخشی در کرسی‌های مدیریت.
وقت آن رسیده کمی اعتماد و اعتقادمان به زنان و دختران جامعه را بیشتر کنیم و باور کنیم زن ایرانی که روزی توانست با داشته‌های علمی‌اش در دنیا نام ایران را بر سر زبان‌ها بیندازد، می‌تواند در جایگاهی مثل ورزشگاه هم اصالت یک بانوی فرهنگی و ایرانی را حفظ کند.  ما امروز زنان موفق زیادی داریم که توانسته‌‌اند در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی و ورزشی برای کشور افتخارآفرینی کنند، آن هم در سایه اعتماد اجتماعی به آنها.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code