موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

دغدغه‌های فرهنگی شورای شهر قدس

نویسنده:
رشد و ارتقای فرهنگ در شهرقدس از مهم‌ترین دغدغه‌های شورای شهر است.
1396/09/04
به گزارش همشهری، رئیس شورای اسلامی شهر قدس با تاکید بر همکاری شورا و شهرداری با ادارات متولی فرهنگ در این شهر، گفت: رشد و ارتقای فرهنگ در شهر قدس از مهم‌ترین دغدغه‌های شورای شهر است.
محسن عسگری در جلسه رسمی شورای اسلامی شهرقدس که با حضور روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه‌های عمومی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، افزود: یکی از وظایف مدیریت شهری، شناخت و تقویت نقاط قوت فرهنگ آن جامعه و سعی بر گسترش آن است، و شورای پنجم در همین راستا از روسای ادارات متولی فرهنگ شهر برای تبادل نظر در این زمینه دعوت می‌کند.
رئیس شورای شهر در زمینه مشکلات کتابخانه‌های عمومی شهر قدس مبنی بر ساخت کتابخانه جدید در باغ ملی، اظهار کرد: زمینی که در دوره سوم شورای شهرقدس به این نهاد واگذار شده دارای کاربری است؛ و با توجه به کم بودن استاندارد سرانه فضای سبز در این شهر، امکان تغییر کاربری این زمین وجود ندارد.
وی بیان کرد: و با توجه به دغدعه شورای شهر و شهرداری قدس در زمینه رشد مطالعه و کتابخوانی؛ تلاشیم زمینی با شرایط مطلوب‌تر در همان محدوده در اختیار نهاد کتابخانه‌های عمومی قرار دهند.
عسگری در زمینه تعیین تکلیف حمام تاریخی قدس، عنوان کرد: شورای شهر و شهرداری در بازسازی و مرمت این اثر تاریخی نهایت همکاری را با سازمان میراث فرهنگی داشتند، و برای استفاده بهینه از این فضا نیز منتظر طرح مطلوبی از این سازمان هستیم تا با بررسی مزایا و معایب آن، تصمیم گیری کنیم.
رییس شورای شهرقدس با انتقاد از عملکرد اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی این شهر، گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اقدامات فرهنگی موثری در شهر انجام داده که متاسفانه اداره ارشاد نتوانسته همپای این سازمان حرکت کند.
وی اضافه کرد: البته در این زمینه مجموعه شهرداری و شورای شهر با اداره ارشاد رویکرد تعاملی دارند و آماده همکاری با این اداره در چارچوب قوانین هستند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code