موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

حمایت از بخش خصوصی در استان تهران

نویسنده:
استاندار تهران درجلسه اقتصاد مقاومتی بر ایجاد رقابت در بخش خصوصی و پویایی اقتصاد تاکید کرد...
1396/05/25
استاندار تهران درجلسه اقتصاد مقاومتی بر ایجاد رقابت در بخش خصوصی و پویایی اقتصاد تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، استاندار با اشاره به ضرورت حذف نگاه‌های سنتی به بخش اقتصادی در برنامه ریزی‌ها گفت: باید با ایجاد رقابت در میان بخش خصوصی از نگاه‌های سوسیالیستی در اقتصاد پرهیز کرد تا زمینه پویایی بخش اقتصادی فراهم شود.
سیدحسین‌هاشمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در اجرای اصل 44 برای توجه بیشتر به بخش خصوصی اظهار کرد: هر جا امور به مردم سپرده شده است شاهد موفقیت‌های بیشتری در عملکردها بوده ایم.
هاشمی بر ضرورت توجه به تولید کنندگان و ساماندهی صنوف تاکید و تصریح کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و مرکز توسعه تجارت و مرکز مطالعات بازرگانی به منظور فعالیت‌ در حوزه اقتصادی راه اندازی شده‌اند. باید از این دستگاه‌ها برای ارتقای سطح اقتصاد استان بهره مند شد. در این جلسه موضوع وضعیت اشتغال و ایجاد فرصت شغلی در تهران مورد بررسی قرار گرفت. براساس گزارش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان 78 هزار فرصت شغلی با تایید بیمه سازمان تامین اجتماعی در استان ایجاد شده که این رقم تا پایان سال جاری به 100 هزار فرصت شغلی افزایش خواهد یافت.
در این جلسه موضوع اشتغال فراگیر و کارورزی تحصیلکرده‌های استان تهران نیز مطرح شد. براین اساس سهم استان دراین طرح 10 هزار نفر است و مقرر شد تا هفته آینده، دستگاه‌های اجرایی استان گزارش خود را دراین زمینه ارائه کنند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code