موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

توسعه شاخص‌های انسانی عشایر ملارد

نویسنده:
450 میلیون تومان برای ارتقای شاخص های توسعه انسانی عشایر ملارد هزینه می‌شود...
1396/05/25
450 میلیون تومان برای ارتقای شاخص های توسعه انسانی عشایر ملارد هزینه می‌شود.
به گزارش ایرنا،  مدیر امورعشایر تهران در جلسه شورای عشایری شهر ملارد گفت:جامعه عشایری  این شهر با جمعیت 350 خانواری بیش از 48 هزار راس دام سبک در اختیار دارند. سیروس نصیری افزود: برای افزایش خدمات رسانی به این جامعه تولید کننده در فصل ییلاق و قشلاق امسال 450 میلیون تومان اعتبار به این عشایر اختصاص می یابد.
مدیر امورعشایرخاطرنشان کرد: عشایر ملارد همانند سایر عشایر استان به کار دامپروری و تولید محصولات متنوع عشایری فعالیت دارند.
وی یادآوری کرد:  در جلسات شورای عشایری به مشکلات عشایر در شهرهای مختلف رسیدگی می شود و در این جلسه، در زمینه احداث مرکز عرضه دام زنده عشایری در ملارد و افزایش خدمات رسانی به این جامعه تصمیمات خوبی  گرفته شد.
در ادامه  فرماندار ملارد  گفت: عشایر این  شهر افرادی بی ادعا و زحمت کش هستند و با تولیدات مناسب خود از جمله گوشت قرمز و سایر محصولات دامی و لبنی نقش بسزایی دارند.
بهمن خطیبی اظهار کرد: امسال 2 جلسه شورای عشایری ملارد در راستای افزایش خدمات رسانی به این قشر از جامعه تشکیل شد.
وی تامین آب شرب دام عشایری در ملارد را یکی از خواسته های مهم عشایر این شهر عنوان و بیان کرد: با توجه به خشکسالی های اخیر مشکلاتی برای تامین دام عشایر در این شهر وجود دارد که در این زمینه در خصوص تامین آب دام عشایری از طریق چاه و بهسازی پروانه های بادی برای تامین آب از طریق انرژی های بادی تصمیماتی اتخاذ شد. جلسه شورای عشایری شهرستان ملارد با حضور مدیرکل امورعشایر استان تهران، فرماندار و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی ملارد در یکی از روستاهای عشایری بخش اختر آباد برگزار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code