موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

تجربه انتخابات الکترونیکی‌ در شهر قدس

نویسنده:
رئیس حوزه انتخابیه شهرقدس از تجمیع آراء در این شهر بلافاصله بعد از اتمام رای‌گیری خبر داد.
1396/02/20
به گزارش  مهر، رئیس حوزه انتخابیه شهرقدس در جلسه هیات اجرایی انتخابات که با حضور اعضا در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به آمادگی کامل ستاد انتخابات وآموزش دست اندرکاران گفت: با توجه به الکترونیک بودن رای گیری شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهر قدس، تجمیع آرا  در قدس بلافاصله بعد از اتمام رای‌گیری انجام می شود. مهدی محمدی  بر اهمیت رعایت قوانین انتخابات  از سوی  کاندیداها و طرفداران آن‌ها تاکید کرد و افزود: موارد هنجار شکن انتخابات به مراجع قضایی معرفی می شوند. وظیفه فرمانداری برخورد با تخلفات و بد اخلاقی های انتخاباتی است.
وی  وظیفه فرمانداری را به عنوان مجری انتخابات، هماهنگی بین هیات اجرایی و دیگر نهادها دانست و بیان کرد:  از آنجایی که تعامل خوبی بین عوامل برگزاری انتخابات وجود دارد، پیش بینی می شود انتخاباتی پرشور و باشکوه و با حضور حداکثری مردم داشته باشیم. محمدی  رعایت اخلاق انتخاباتی را مهم دانست و اظهارکرد: انتظار می رود رقبای انتخاباتی با انگیزه پیشرفت و توسعه شهر وارد این عرصه شده و از تخریب یکدیگر بپرهیزند تا انتخابات در فضایی سالم و به دور از هرگونه حاشیه برگزار شود و پس از انتخابات نیز فضای رقابت جای خود را به فضای رفاقت دهد.

شهرهای تهران صاحب سینما می شوند
با اجرای طرح سینما سلام، تمام شهرهای استان دارای سینما می شوند.
معاون هنری - سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران  به ایرنا گفت:  طرح ملی سینمای ایران با عنوان «سینما سلام»  از مدتی پیش توسط سازمان امور سینمایی در کشور در حال اجراست.
محمد حسین اسماعیلی افزود: بر اساس این طرح در شهرهایی که فاقد سینما هستند، سالن هایی که امکان پخش فیلم دارند، به سیستم های دیجیتالی اکران فیلم مجهز شده و شرایط برای نمایش فیلم برای عموم مردم فراهم می شود.
وی بیان کرد: با توافقات انجام شده، طرح سینما سلام در استان تهران نیز اجرا  می‌شود و به‌زودی تمام شهرهای  این استان دارای سالن سینما می شوند.
معاون هنری- سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت:  در فاز اولیه اجرای این طرح در استان تهران، شهرهای ملارد، فیروزکوه، رودهن و بهارستان تا پایان اردیبهشت ماه امسال دارای سالن های مجهز سینمایی خواهند شد.
اسماعیلی اضافه  کرد: در فازهای بعد نیز سایر شهرهای فاقد سینما در اولویت قرار خواهند گرفت.این مسئول در  زمینه مزایای این طرح افزود:  این طرح توسط بخش خصوصی و با حمایت دولت اجرا  می شود.
وی گسترش فرهنگ عمومی جامعه و اشتغال‌زایی برای جوانان و هنرمندان را از مزایای این طرح دانست.

مدیریت بحران آب در شهر قدس    
جلسه مدیریت بحران کم آبی در شهر قدس در فرمانداری این شهر برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهر قدس، جلسه ستاد مدیریت بحران به منظور حل معضل بی‌آبی در فصل تابستان ، با حضور معاون عمرانی فرماندار شهر قدس، بخشدار، رئیس سازمان آب و فاضلاب ، هیأت راهداری و دیگر مسئولان در فرمانداری برگزار شد.  در این جلسه، معاون عمرانی فرماندار گفت: مدیریت بحران مربوط به یک دستگاه نیست و همکاری همه مسئولان، دستگاه‌های ذیربط و به‌خصوص مردم درحل و فصل آن ضروری است.   علیرضا ورمزیار افزود: لازم است مسئولان در زمینه  حفاری و چاه‌های زیرزمینی برنامه‌های سال ۹۶ را اعلام کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code