موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

آموزش حقوق شهروندی در شهرقدس

نویسنده:
حقوق شهروندی یک ضرورت اجتماعی است و آگاهی شهروندان از حقوق فردی ارتقای سطح فرهنگی و اجتماعی افراد جامعه را در پی‌دارد.
1396/06/19
به گزارش تسنیم، فرماندار شهر قدس در کارگاه آموزشی حقوق شهروندی گفت: برخورداری از حقوق شهروندی حق کسانی است که در این شهر و جامعه زندگی می‌کنند.
مهدی محمدی افزود: تحقق این مهم در سطح کلان خوشه‌های مختلف مدیریتی و جمعیتی را شامل می‌شود، و در حقیقت یکی از نیازهای واقعی جامعه بشری، آگاهی افراد از حقی است که می‌توان آن را برای افراد جامعه در سطوح مختلف تشریح و تبیین کرد.
فرماندار قدس با اشاره به اینکه تحقق این موضوع یک ضرورت اجتماعی است، تصریح کرد: در سال‌های اخیر حقوق مردم جز در سایه قانون به ‌صراحت اعلام ‌نشده و دولت برای نخستین بار در سال 92 حقوق شهروندی را مورد توجه قرار داد و تمامی دستگاه‌های اجرایی را ملزم به اجرای آن کرد.
در ادامه دانشیار دانشگاه شهید چمران با اشاره به تدوین حقوق شهروندی اظهار داشت: با توجه به شکاف طبقاتی که در لایه‌های اجتماعی وجود دارد، به ثمر نشستن مفاد این منشور می‌تواند در بهبود اخلاق، محیط‌ زیست، معیشت، تحکیم بنیان خانواده و ترمیم سایر موضوعاتی که امروز به چالش تبدیل‌ شده است، مؤثر باشد.
 مرتضی افقه افزود: رعایت بخشی از ملاحظات حقوق شهروندی توسط شهرداری‌ها باید محقق ‌شود یک شهروند ممکن است از سر بی‌مبالاتی به مبلمان شهری و محیطی آسیب وارد کند این شهروند حتما مطالبات توجه نشده ایی دارد که زمینه‌ساز بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
دانشیار دانشگاه شهید چمران با اشاره به اینکه دستگا‌ه‌های دولتی باید به تحقق ‌بخش عمده‌ای از حقوق شهروندی بپردازند تصریح کرد: داشتن هوای پاک، سرانه فضای سبز کافی، سرانه درمانی مناسب و امنیت از حقوقی است که شهروندان و عموم مردم باید از آن‌ها برخوردار باشند.
افقه با تأکید بر اینکه شهروندان نیز باید به حداقل حقوق خود در جامعه آگاه باشند عنوان کرد: اِشراف مردم به حقوق و تکالیف خود، پیشرفت و آرامش جامعه را بیش از هر زمانی میسر می‌کند و به ‌موازات آن ضروری است مسئولان تلاش خود را به انجام تکالیف و وظایف خودمعطوف کنند.
کارگاه آموزشی حقوق شهروندی در هفته دولت و با حضور دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز، فرماندار شهر قدس، رؤسای ادارات، مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی در دانشگاه آزاد شهرقدس برگزار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code