موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

اما و اگرهای افتتاح زیرگذر شهر اندیشه

نویسنده:
سرنوشت افتتاح و بهره‌برداری از زیرگذر فاز4 اندیشه مبهم است.
1395/11/23
به گزارش همشهری، در صورت تکمیل و بهره برداری از قدیمی ترین زیرگذر شهر اندیشه پس از ۱۴ سال،این زیر‌گذر می‌‎تواند نقش بسزایی در کاهش ترافیک شاهراه تقاطع غیر همسطح صیاد شیرازی ایفا کند.
طرح اولیه این زیرگذر در سال ۸۱ مطرح شد و از آن زمان با فراز و نشیب هایی در ساخت و تکمیل همراه بود، به طوری‌که موانعی همچون وجود پمپ CNG در  نزدیکی این زیرگذر و همکاری نکردن  مالکان معادن در ضلع شرقی در مسیر اصلی عبور خودروها ، موجب کندی و یا توقف چندساله این پروژه شده است. و معادنی که به عنوان معارض مانع پیشرفت پروژه شده. همچنین کامیون‌های شن و ماسه را از مسیر فعلی زیرگذر که سنگلاخ بوده و امکان عبور خودرو سواری در آن نیست عبورمی دهند  و با واگذار نکردن  بخشی از زمین، سال ها این پروژه را مسکوت نگه داشته اند.
در همین زمینه مدیرعامل شرکت عمران شهر اندیشه، محمد آئینی زمان بهره‌برداری قطعی پروژه را پایان سال جاری اعلام  می کند و تأخیر بیش از اندازه پروژه را همکاری  نکردن مالکین معادن مجاور زیرگذر در واگذاری بخشی از زمین های مورد نیاز مطرح  می کند.
باتوجه به اینکه محدوده  جغرافی معادن معارض در حوزه فرمانداری شهرقدس است، مسئولان فرمانداری شهریار اعم از فرماندار ، معاون فنی و عمرانی و نماینده مجلس با پیگیری  می‌توانند گره این زیرگذر را باز کرده و خدمتی برای مردم منطقه  انجام دهند.با این حال بارها توسط مدیران و مسئولان شهری و شهرستانی بهره‌برداری از این پروژه به مناسبت دهه فجر و ۲۲ بهمن و یا هفته دولت موکول شده بود و با وجود وضعیت فعلی ، تکمیل شدن  آن بعید است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code