موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

افتتاح 3 مدرسه در شهریار

نویسنده:
در سال تحصیلی جدید 3 مدرسه به فضاهای آموزشی شهریار اضافه شده است.
1396/07/05
 رئیس آموزش و پرورش شهریار در جلسه شورای اداری شهر به تسنیم گفت: امیدواریم با همراهی همه مسئولان و خانواده‌ها سال تحصیلی خوبی را آغاز کنیم.مجید پارسا افزود: حوزه آموزش و پرورش گسترده است و این موضوع حتی در تابستان نیز وجود دارد، چراکه حجم کار بیشتر به سمت تدوین برنامه‌ها در کنار وظایف دیگر قرار می‌گیرد ، تا در آغاز مهرماه اقدامات برای بازگشایی مدارس به شکل مطلوب به ثمر بنشیند.
رئیس آموزش و پرورش شهریار با اشاره به وضعیت مدارس این شهر بیان کرد: 45 مدیر در مدارس تغییر کردند و از بیش 240 مدرسه بازدید و ارزیابی به عمل آمد؛ و در هفته دوم در قالب پروژه مهر نمایشگاهی با عنوان «دوباره تدبیر دوباره مهر» جهت نمایش دستاوردهای مدارس را برگزار می‌شود. پارسا ادامه داد: پیش‌بینی امسال ما این بود که بیش از 140هزار دانش‌آموز در مدارس شهریار ثبت نام کرده و در 680 واحد آموزشی به تحصیل علم و دانش بپردازند. رئیس آموزش و پرورش شهریار افزود: با کمک دانش‌آموزان در زمینه تعمیر نیمکت تا 700میلیون ریال صرفه‌جویی و در سال جدید
 3 مدرسه به زیرساخت‌های واحد آموزشی این افزوده شده است.

تهدید امنیتی وسایل خانگی هوشمند
 گروهی از سناتورهای آمریکایی خواستار ایمن‌سازی هرچه بیشتر وسایل خانگی هوشمند متصل به اینترنت شدند. آنها معتقدند که این وسایل می‌توانند زمینه را برای یک تهدید ملی فراهم کنند.
به گزارش ایسنا، هوشمند شدن وسایل خانگی به معنای اتصال به اینترنت و انجام وظایف کنترل از راه دور و حتی به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار از مرکز داده کارخانه سازنده است. کارشناسان مسائل امنیتی بر این باورند که همه وسایل خانگی متصل به اینترنت ظرفیت تبدیل‌شدن به یک سلاح برای تهدید امنیت ملی یک کشور را دارند.سناتورهای آمریکایی به دنبال حمایت از تصویب قانون محدودیت تولید وسایل خانگی الکترونیک و الزام برخی از استانداردهای لازم برای هرچه ایمن‌تر کردن آنها هستند. «کاری گاردنر» سناتور فعال مجلس سنای آمریکا در مورد اهمیت این لایحه گفت: هر سال میلیاردها دلار صرف خرید و واردات وسایل خانگی هوشمند می‌شود که در این میان لازم است‌ افراد از خطرات این وسایل هوشمند آگاه شوند. وی در ادامه افزود: ما معتقدیم که همه وسایل هوشمند متصل به اینترنت مثل یخچال هوشمند، قهوه‌جوش هوشمند و سایر وسایل مستعد هک شدن هستند و در این‌صورت زمینه تبدیل شدن به یک سلاح تخریب زیرساخت‌های شهری و حتی آسیب‌رساندن به مردم را دارند.
کارشناسان امنیتی معتقدند که هک وسایل هوشمند برای هکرهای حرفه‌ای بسیار آسان است. در واقع کسانی که سال گذشته توانستند سایت توئیتر را هک کنند، می‌توانند با ارسال یک کد از طریق اینترنت دوربین تلویزیون‌های هوشمند را روشن کنند یا از طریق میکروفن از حریم شخصی مردم سوء استفاده کنند.
از دیگر ظرفیت‌های خطرناک وسایل خانگی هوشمند، قابلیت تبدیل‌شدن آنها به یک سلاح برای نابودی زیرساخت‌های یک کشور است. مثلا در نظر بگیرید با ارسال یک کد در اینترنت، ناگهان همه وسایل خانگی پر‌مصرف روشن شوند. در این شرایط شوک عظیمی به صنعت برق هر کشور وارد می‌شود و شبکه‌های توزیع برق به‌شدت آسیب می‌بینند.

پایان افسانه کاسینی
فضاپیمای کاسینی ناسا پس از 20‌سال فعالیت، دقایقی شیرجه نهایی به سمت زحل را انجام داد و در جو زحل ذوب شد. به گزارش ایسنا، این کاوشگر از مسیر حرکت خود در مدار زحل منحرف شد تا شیرجه نهایی به سوی این سیاره را که باعث نابودی‌اش می‌شد، شروع کند. رسیدن آخرین سیگنال کاسینی به زمین بیش از یک ساعت به طول انجامید و آخرین ارتباط دانشمندان با این کاوشگر 45 ثانیه طول کشید. این کاوشگر روز دوشنبه از ۱۲۰‌هزار کیلومتری تایتان، قمر زحل، رد شد که باعث تغییر مسیر آن به اندازه‌ای شد که آن را در مسیر برخورد با این سیاره قرار داد. اجزای تشکیل‌دهنده کاسینی دقایقی پیش بر اثر برخورد با اتمسفر زحل، ذوب و کاوشگر در میان گازهای سیاره تجزیه شد. کاسینی در طول ۱۳ سالی که در مدار زحل بود از قوه جاذبه تایتان، دومین قمر بزرگ منظومه شمسی، برای اصلاح مسیر و قرار گرفتن در موقعیت‌های تازه برای مطالعه سیاره زحل و حلقه‌های شگفت‌انگیزش استفاده کرد. این شیوه باعث شد کاسینی انرژی زیادی ذخیره کند چون در غیر این صورت برای تغییری عمده در جهت حرکت باید موتورهایش را روشن می‌کرد و مقداری از سوختش را از دست می‌داد. اما دیگر سوختش تمام شده بود و ماموریتش باید پایان می‌یافت.
 این موتورها که نیروی محرکه را فراهم می‌کردند تقریبا از کار افتاده بودند و ناسا مصمم بود که اجازه ندهد فضاپیما سرگردان دور زحل بچرخد و می‌خواست آن را به‌درستی منهدم و نابود کند.
 ناسا آخرین پرواز کاسینی از کنار تایتان را «بوسه خداحافظی» نامید. «ارل میز» مدیر پروژه کاسینی در «جی پی ال ناسا» در پاسادینای کالیفرنیا گفت که کاوشگر در یک دهه اخیر تقریبا هر ماه یک بار از کنار تایتان گذشته بود.مطالعه این قمر به قطر ۵۱۵۰ کیلومتر یکی از موفقیت‌های برجسته ماموریت کاسینی بود. کاسینی در اوایل دوره ماموریتش در سال ۲۰۰۵ یک روبات کوچک به نام هویگنز(Huygens) را بر سطح تایتان نشاند که تصاویر فوق‌العاده‌ای از سطح سنگلاخی آن که در اثر جاری شدن متان مایع صاف شده است، مخابره کرد. بر اساس این گزارش، در 3 ساعت آخر ماموریت پیش از برخورد، همه داده‌های جمع‌آوری‌شده با دور‌زدن حافظه دایمی کاوشگر مستقیما به زمین مخابره شد.«کرت نیبور» دانشمند برنامه کاسینی در مقر ناسا در واشنگتن، گفته بود: ماموریت کاسینی چیزهای خیلی زیادی به ما آموخت و برای من شخصا آرامش‌بخش است که می‌دانم کاوشگر تا آخرین ثانیه‌ها بر اطلاعات ما از زحل خواهد افزود. ماموریت 26/3میلیارد دلاری «کاسینی-هویگنز» یک ماموریت مشترک میان ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی ایتالیا بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code