موضوعات
شهریار، شهر قدس و ملارد

اشتغال‌زایی برای مددجویان تهرانی

نویسنده:
در سال 95 برای بیش از 8 هزار و 600 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران، دوره‌های آموزشی کسب و کار برگزار شده است.
1396/01/29
به گزارش تابناک، یکی از سیاست های کمیته امداد امام خمینی (ره) توانمندسازی و خودکفایی محرومان بوده است  و از آثار آن ایجاد فرهنگ کار وتلاش‌، خودباوری وخود اتکایی در افراد وخانواده های تحت پوشش بوده است.
 معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد ، با اشاره به رویکرد کمیته امداد در زمینه توانمندسازی مددجویان  گفت: در سال 95 برای بیش از 8 هزار و 600 نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد در تهران دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و بلندمدت اشتغال در زمینه آموزش مهارت ‌ها و تخصص‌های مختلف کسب و کار برای  آماده سازی افراد تحت حمایت و ورود آنان به بازار کار برگزار شده است.
امیر عذیری افزود: این دوره‌ها که شامل حرفه آموزی، مهارت آموزی و پایدارسازی مشاغل در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت های صنفی و صنعتی و بازاریابی و خدمات است برای مددجویان تحت پوشش برگزار شد.
وی با اشاره به گروه های هدف در این آموزش ها اظهار کرد: گروه‌های هدف برای ارائه این آموزش‌ها از جمله مددجویان کمک معیشت بگیر، فرزندان مددجو و مددجویان تک یا چند خدمتی در این نهاد هستند که در زمینه افزایش سطح مهارتی و توانمندی شغلی و خود کفایی مددجویان، دوره های فنی و حرفه‌ای برای آنان برگزار خواهد شد. عذیری درباره چگونگی این آموزش ها در بین دانش‌آموزان تصریح کرد: در سال 95 به 475 نفر از دانش‌آموزان دبیرستانی آموزش های فنی و حرفه‌ای با هدف فرزندان مددجوی بازمانده از تحصیل، آماده سازی نیروی کار ماهر برای واحدهای تولیدی و خدماتی و همچنین فراهم کردن بستر لازم برای ایجاد انگیزه در کار فرمایان و کار آفرینان در به کارگیری مددجویان انجام شده است.
 معاون اشتغال و خود کفایی یادآوری کرد: دوره آموزشی پایدارسازی مشاغل برای مجریان طرح‌های دامپروری شهر‌های فیروزکوه، دماوند و قرچک در زمینه دامپروری، نحوه نگهداری و مراقبت و واکسیناسیون در سال گذشته برگزار شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code