موضوعات
سمنان

19 هزار دانش‌آموز ناجی آب شدند

نویسنده:
19 هزار دانش‌آموز سمنانی به طرح نجات آب پیوستند...
1396/07/12
 19 هزار دانش‌آموز سمنانی به طرح نجات آب پیوستند.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان به ایسنا گفت: با مشارکت شركت آب منطقه‌ای، اداره كل آموزش و پرورش استان و جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور، طرح ملی داناب برای هفتمین سال متوالی در مدارس استان آغاز ‌شد.
به گزارش محمد رضا خاموشی افزود: دوره هفتم طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) تا اواخر مهرماه جاری در مدارس استان سمنان اجرا می‌شود، گفت: در این طرح میزان آگاهی و حساسیت دانش‌آموزان استان به منابع آب از مقایسه نتایج پیش آزمون و پس آزمون مشخص می‌شود.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای سمنان خاطرنشان كرد: دوره هفتم طرح ملی داناب با محوریت آموزش و اطلاع رسانی در بخش آب كشاورزی و بهینه سازی مصرف آب در این بخش خواهد بود، با توجه به اینكه حدود 87 درصد منابع آبی استان سمنان در بخش كشاورزی مصرف می‌شود نیاز است كه در این حوزه اقدامات آموزشی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسبی صورت گیرد.
علی منصفی‌راد سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان سمنان نیز ضمن بیان این‌که در طرح داناب سال جاری ۱۹ هزار دانش‌آموز از ۲۱۵ مدرسه استان، آموزش‌هایی را در زمینه آب فرا گرفتند، گفت: با توجه به کمبود منابع آب در استان پرداختن به اجرای طرح‌های فرهنگی و آموزشی در کنار اقدامات سازه‌ای ضروری است و هر چه این گونه طرح‌ها در سنین پایین‌تر صورت گیرد اثر بخشی آن بیشتر خواهد بود.
وی افزود: درطرح داناب سال‌جاری، کارگاه‌های آموزشی برای معلمان رابط، توزیع اقلام آموزشی، اجرای پیش آزمون و پس آزمون از دانش‌آموزان، اجرای نظام مسابقات داناب، بازدید دانش‌آموزان از سدها و تاسیسات آبی، کارگاه‌های آموزشی و آشنایی خانواده‌های دانش‌آموزان با مشکلات منابع آبی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان و شركت آب منطقه‌ای سمنان برگزار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code