موضوعات
سمنان

کشاورزی با روش‌های نوین در شاهرود

نویسنده:
3 هزارهکتار از اراضی کشاورزی شاهرود به سامانه نوین آبیاری تجهیزمی شود...
1396/07/23
3 هزارهکتار از اراضی کشاورزی شاهرود به سامانه نوین آبیاری تجهیزمی شود.
مدیرجهادکشاورزی شاهرود در تشریح این خبر به تسنیم گفت: این میزان از اراضی کشاورزی با 3 میلیارد تومان اعتبار تاپایان امسال به سامانه نوین آبیاری تجهیزمی شود.
محمدرضا قاسمی افزود: در دولت گذشته بیش از 5 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شاهرود به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شد.
وی با بیان این که حدود 80 درصد تولید سیب زمینی استان در شاهرود کشت می‌شود اظهارکرد: اصلاح بذر و روش‌های آبیاری، تغذیه و استفاده از نظرهای محققان مرکزتحقیقات کشاورزی درافزایش تولید این محصول کشاورزی تاثیرگذاراست.
این مسئول ادامه داد: درسال زراعی امسال تولید سیب زمینی از 18 تن به 25 تن در یک هکتار رسید و با نصب سامانه‌های نوین آبیاری در 500 هکتار از اراضی کشاورزی میزان تولید این محصول به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.
مدیرجهاد کشاورزی شاهرود یکی ازمشکلات اصلی بخش کشاورزی را تأمین نقدینگی و نبود سرمایه گذارعنوان وخاطرنشان کرد: در دولت گذشته برای6 هزار و 791 تولید کننده و متقاضی در شهرستان شاهرود، 120 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.
قاسمی گفت: صندوق توسعه کشاورزی شهرستان شاهرود با داشتن هزار و 261 عضو و سرمایه 10 میلیارد تومانی بزرگ‌ترین صندوق شهرستانی کشور است.
مدیرجهادکشاورزی شاهرود تصریح کرد: برای تکمیل زنجیره تولید و توسعه صنایع تبدیلی به توسعه فضاهای سردخانه‌ای در چند سال گذشته تاکید زیادی شده است به طوری که بیش از 10 هزار تن در 2 سال گذشته به ظرفیت سردخانه این شهرستان افزوده شده است.



ارسال پیام اشتراک



 
 
 Security code