موضوعات
سمنان

واریز جعلی، شگرد جدید مجرمان سایبری

نویسنده:
رئیس پلیس فتای سمنان طی هشداری از شهروندان درخواست کرد به دریافت پیامک و تصاویر فیش‌های واریزی اعتماد نکنند و با گرفتن استعلام از بانک مربوطه ازصحت واریز وجه به حساب خود مطلع شوند...
1396/06/05
رئیس پلیس فتای سمنان طی هشداری از شهروندان درخواست کرد به دریافت پیامک و تصاویر فیش‌های واریزی اعتماد نکنند و با گرفتن استعلام از بانک مربوطه ازصحت واریز وجه به حساب خود مطلع شوند.
سرهنگ حسین صادقی کاشانی درگفت وگوبا همشهری اظهارکرد: در پیگیری چند فقره پرونده درپلیس فتا مبنی برکلاه برداری سایبری از تعدادی ازشهروندان با شیوه وشگرد نوین مشخص شد برخی از کلاهبرداران برای فریب صاحبان مشاغل وفروشندگان کالا یا خدمات شیوه جدیدی را به کارمی برند.
وی افزود: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته مشخص شد در تمام کلاهبرداری‌های انجام شده که مجرم قادربه فریب فروشنده کالا یا خدمات شده است وجه را به صورت واریزبه حساب پرداخت وازاین طریق فروشنده را مجاب کردند که وجه مورد نظر را به حساب فروشنده واریز شده است.
صادقی کاشانی تصریح کرد: فرد کلاهبردار با مراجعه به بانک با فعال کردن پیامک حساب بانکی خود شماره تلفن فردی را که از قبل شناسایی کرده یا اصطلاحا قربانی مورد نظررا دراختیار بانک قرارمی دهد بنابراین هنگام واریزوجه به حساب خود پیامک واریزوجه به شماره تلفن قربانی ارسال می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code