موضوعات
سمنان

واحدهای گردشگری جدید در سمنان

نویسنده:
20 واحد گردشگری در استان سمنان بهره برداری می‌رسد...
1396/07/16
20 واحد گردشگری در استان سمنان بهره برداری می‌رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سمنان با اعلام این خبر به باشگاه خبرنگاران گفت: این واحدهای گردشگری با صرف 300 میلیارد تومان اعتبار در این استان به بهره برداری می‌رسد.
حسین خواجه بیدختی افزود: این واحدهای گردشگری در حال ساخت شامل اقامتگاه‌های بوم گردی، هتل، استراحتگاه‌های موقت بین راهی است. وی با بیان این که این طرح‌های گردشگری دستکم تا 2 سال آینده به بهره برداری می‌رسد، اظهارکرد: در4 سال گذشته 45 واحد گردشگری و تاسیساتی با صرف حدود 143 میلیارد تومان اعتبار در استان به بهره برداری رسید. خواجه بیدختی با بیان این که در دولت گذشته 25 واحد بوم گردی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در سمنان به بهره برداری رسید، اضافه کرد: برای راه اندازی این واحدها بیش از 5/3 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. خواجه بیدختی خاطرنشان کرد: 6 واحد رستوان بین راهی، 3 واحد موزه خصوصی و 4 سفره خانه سنتی با 3 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار در 4 سال گذشته دراین استان به بهره برداری رسید. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان سمنان با بیان این که با بهره برداری این واحدهای گردشگری واقامتی برای بیش از 700 نفراشتغالزایی شد، گفت: توجه به بخش گردشگری مهم ترین راهبرد برای کاهش آمار بیکاری در سمنان است.
خواجه بیدختی تصریح کرد: باید با توجه به زیرساخت ها، سمنان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کرد و با این راهبرد بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی استان برطرف می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code