موضوعات
سمنان

مبارزه با قاچاق احشام در سمنان

نویسنده:
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان سمنان از کنترل تردد احشام در استان سمنان خبرداد...
1396/05/18
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان سمنان از کنترل تردد احشام در استان سمنان خبرداد. به گزارش تسنیم، سرهنگ رضا بینقی گفت: بیش از دو هزار حیوان اهلی و وحشی در سراسر استان سمنان توقیف شد. وی اظهار کرد: عملیات ایست بازرسی و کنترل تردد خودروهای عبوری از استان سمنان برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های دامی و مشترک با انسان در سطح استان سمنان اجرا می‌شود.
این مسئول با اشاره به این‌که تاکنون بالغ‌بر 2 هزار و 781 حیوان اهلی و وحشی در سراسر استان سمنان توقیف‌شده خاطرنشان کرد: عده‌ای درصدد جابه‌جایی غیرقانونی این حیوانات از محورهای استان سمنان بودند که با هوشیاری نیروهای پلیس مجرمان دستگیر و حیوانات توقیف شدند. رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان سمنان با اشاره به همکاری اداره کل دامپزشکی استان سمنان در اجرای این عملیات بیان کرد: نیروهای پلیس در سراسر استان سمنان نظارت ویژه‌ای روی تردد احشام دارد و این مهم در اولویت قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: جلوگیری از شیوع بیماری‌های دامی مشترک با انسان به‌ویژه تب کریمه کنگو یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای این عملیات است.
بینقی گفت: از مجموع حیوانات توقیف‌شده 329 پرنده،35 مار و بالغ‌بر 2 هزار و 417 رأس انواع حیوان اهلی بودند.
وی با تأکید بر این‌که ورود غیرمجاز برخی حیوانات به استان سمنان سبب انتقال بیماری تب کریمه کنگو می‌شود افزود: این اقدام پیشگیرانه پلیس برای کاهش خطرات احتمالی و مقابله با ورود این بیماری به استان سمنان انجام می‌شود.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان سمنان اذعان کرد: ارزش احشام توقیف‌شده بالغ‌بر یک میلیارد و 395 هزار ریال برآورد شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code