موضوعات
سمنان

مبارزه با تنش آبی در روستاهای سمنان

نویسنده:
10 روستای استان سمنان مشمول طرح مقابله با تنش آبی شد...
1396/06/04
 10 روستای استان سمنان مشمول طرح مقابله با تنش آبی شد.
به گزارش مهر، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان سمنان در تشریح این خبرگفت: در10 روستا از 44 روستای دارای کمبود شدید آب در استان طرح مقابله با بحران تنش آبی و آبرسانی اجرا می‌شود.
منصور کشاورزیان افزود: روستاهای باغچه و ارمیان، جوزانه و محمود آباد شهرستان میامی، سطوه و ابر شاهرود، سرکویر و کوه زر دامغان، سرخده و اگره شمال شهر دامغان، آبخوری و جام سمنان، سراور و چاشم مهدی شهر، کوشک و چنداب شهرستان گرمسار از جمله روستاهای هدف در طرح مقابله با بحران تنش آبی و آبرسانی هستند. وی به افزایش بارندگی و بهبود شرایط در روستاهای‌های ایوانکی، چنداب گرمسار و مهدی شهر اشاره کرد و گفت: در سال آبی 95-96 به دلیل بارش کم منطقه کالپوش، منجربه جیره بندی آب در روستاهای سوداغلن، نام نیک و دشت شاد شد و این مناطق را دچار مشکل کرد.
کشاورزیان، به بهسازی 10 حلقه چاه آب روستاهای شهرستان‌های شاهرود و میامی اشاره کرد و افزود: با بهسازی این تعداد حلقه چاه میزان آب دهی به 13 لیتر بر ثانیه افزایش یافت.
وی با اشاره به این‌که کاهش بارندگی و خشکسالی‌های متوالی درسال‌های اخیرباعث کاهش دوره بهر‌برداری مفید ازمنابع آب روستایی شده است، بیان کرد: با توجه با کاهش بارندگی‌ها و اقلیم خشک، عمر متوسط چاه‌ها به 7 سال کاهش پیدا کرده است.
مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی استان سمنان، برفرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب برای مردم تأکید کرد وگفت: پایین بودن قیمت آب برای مردم باعث مصرف بی‌رویه شده وهمچنین مطالبه عمومی را برای بازگرداندن چرخه آب با استفاده ازفناوری کاهش داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code