موضوعات
سمنان

صنعت دامغان تشنه است

نویسنده:
اجرای طرح‌های توسعه صنایع دامغان نیازمند تامین آب است...
1396/05/31
 اجرای طرح‌های توسعه صنایع دامغان نیازمند تامین آب است.
فرماندار دامغان به مهرگفت: مخازن ذخیره آب دامغان اکنون با کمبود 34 میلیون متر مکعبی مواجه است و ادامه این روند می‌تواند اجرای طرح‌های اشتغالزایی در بخش صنعت و کشاورزی را با مشکل مواجه کند.
علی اصغرمجد با اشاره به این‌که براساس گزارش ایستگاه‌های باران سنجی، دامغان در سال 95 با 46 درصد کاهش بارش باران نسبت به مدت مشابه سال 94 روبه رو بود و باید با تولید آب برای رفع این چالش اقدام کرد، گفت: بیش از 20 واحد صنعتی و معدنی دامغان با چالش کمبود آب مواجه است و باید با ارایه برنامه‌های راهبردی برای افزایش اشتغال تامین آب مصرفی این واحدها در کمترین زمان ممکن در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: انتقال آب خزر به استان سمنان باید به عنوان راهبرد ارزشمند مدنظر دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و اگر اجرای این طرح مهم در دراز مدت عملیاتی نشود، شاهد تعطیلی واحدهای صنعتی و مهاجرت در دامغان خواهیم بود.
فرماندار دامغان گفت: براساس آمار استانداری سمنان، شهرستان دامغان با آمار بیکاری 12 درصد روبه رو است و باید با توجه به زیرساخت‌ها برای کاهش بیش از پیش بیکاری با توجه به بخش صنعت تلاش کرد.
وی اضافه کرد: شهرستان دامغان از ظرفیت بسیار مطلوبی در زمینه کشاورزی، صنعتی و معدنی برخوردار است که باید با تلاش مردم و دستگاه‌های اجرایی از این ظرفیت‌ها برای افزایش اشتغال بهره گرفت.
فرماندار دامغان گفت: عملکرد دولت یازدهم برای احیای واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال بسیار قابل توجه بوده و در سال گذشته بیش از 40 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به این واحدها پرداخت شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code