موضوعات
سمنان

شکار شکارچیان باز در سمنان

نویسنده:
با موفقیت محیط بانان دامغان در شناسایی 4 گروه صیاد باز شکاری، حفاظت از این گونه پرندگان وارد مرحله تازه‌ای شد...
1396/07/23
با موفقیت محیط بانان دامغان در شناسایی 4 گروه صیاد باز شکاری، حفاظت از این گونه پرندگان وارد مرحله تازه‌ای شد.
رئیس محیط زیست شهرستان دامغان به ایسنا گفت: در این دستگیری‌ها، 7 نفر به همراه تعدادی ادوات شکار، تور و صید شناسایی و دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
فرامرز اسفندیاری تصریح کرد: این 4 گروه به صورت حرفه‌ای، با تردد در شب و ایجاد مخفیگاه‌های زیرزمینی، به پهن کردن تور پرداخته و در طول روز به شکار بازها می‌پرداختند که دستگیری این نیروهای ماهر نشان از قدرت یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان است.
اسفندیاری تصریح کرد: حکم دادگاه 2 گروه از این 4 گروه اعلام شده است که علاوه بر جریمه نقدی، به ترتیب به 12 و 15 ماه حبس محکوم شدند.
وی یادآور شد: شهرستان دامغان در یک ماه گذشته با دستگیری این چهار گروه صیاد باز شکاری، رکورد خوبی را ثبت کرد.
رئیس محیط زیست دامغان با بیان اینکه این شهرستان در مسیر کوچ پرندگان مهاجر است، تصریح کرد: با توجه به وسیع بودن دشت‌های شهرستان دامغان و قرار داشتن در مسیر کوچ پرندگان، هر سال صیادان بسیاری با پهن‌کردن تور در دشت و قراردادن صید در این تورها، بازها را به دام می‌اندازند.
وی به پیامدهای این شکارهای غیرمجاز اشاره کرد و گفت: این بازهای شکاری یا پرندگان دیگر در تعاملات زیست محیطی نقش داشته و برای کنترل جمعیت پرندگان و چرندگان نقش به سزایی دارند که حذف آنها از طبیعت باعث برهم خوردن تعادل چرخه محیط زیست و تخریب زیست‌ها می‌شود.
رئیس محیط زیست دامغان در ادامه از دستگیری 2 شکارچی کبک خبر داد و گفت: در روزهای اخیر 2 شکارچی شمالی که با اسلحه قاچاق اقدام به شکار کبک در منطقه شکار ممنوع طزره دامغان کردند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند که با شکار 12 کبک به پرداخت 2 میلیون و 400 هزار تومان محکوم شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code