موضوعات
سمنان

دندانپزشکی سیار در روستاهای سمنان

نویسنده:
تنها کلینیک سیار دندان‌پزشکی ایران به200نقطه استان سمنان سفر می‌کند...
1396/05/15
 تنها کلینیک سیار دندان‌پزشکی ایران به200نقطه استان سمنان سفر می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به راه‌اندازی اولین کلینیک سیار دندان‌پزشکی کشور در سمنان در هفته جاری از حضور سالانه این کلینیک سیار در 200نقطه این استان خبر داد.
مهدی شادنوش درگفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: با راه‌اندازی اولین کلینیک سیار دندان‌پزشکی کشور در استان از این پس دیگر منتظر مراجعه بیماران بخش دندان‌پزشکی نمی‌مانیم و همکاران ما راسا برای ارتقای بهداشت دهان و دندان به مناطق مختلف تحت‌پوشش این دانشگاه سفر می‌کنند.
وی با اشاره به وضعیت بهداشت دهان و دندان در مناطق محروم افزود: بخش مهمی از مقاصد این کلینیک سیار مناطق محروم و کمتر برخوردار استان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در پاسخ به پرسشی در خصوص درمان بیماران در این کلینیک گفت: بخش زیادی از فرآیند درمان بیماران این بخش در این کلینیک سیار که مجهز به بسیاری از تجهیزات دندانپزشکی مورد نیاز است انجام می‌شود و در مواردی نیز که پزشک تشخیص دهد که بیمار نیازمند مراجعه به مراکز تخصصی و فوق‌تخصصی و مراحل درمان تکمیلی است، بیمار را به مراکز تخصصی ارجاع و درمان در آنجا ادامه می‌یابد.
وی با اشاره به توجه ویژه به بیماری‌های دهان ودندان در4 سال اخیر و اجرای طرح‌های مختلف بهداشتی درسراسرکشورافزود: این گونه برنامه‌ها سبب خواهد شد که علاوه بربهره‌مندی نسل آینده ازسلامت دهان ودندان بهتر، ازتحمیل هزینه‌های هنگفت به خانواده‌ها درآینده جلوگیری شود.
شادنوش با بیان این‌که این اقدامات به پیشگیری بسیاری از بیماری‌های دهان و دندان و ازجمله پوسیدگی دندان خواهد انجامید اظهارکرد: بدون شک با 2 طرح اجرایی علوم پزشکی استان دراین چند سال درحال حاضرهیچ کودک 4 تا 12سال دراستان وجود ندارد که ازمزایای این طرح بهره‌مند نشده باشد.
این پزشک با اشاره به پیشتازی استان سمنان دراجرای بسیاری از طرح‌ها خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های مختلفی که دراستان انجام شده درآینده شاهد این خواهیم بود که میانگین پوسیدگی دندان بین شهروندان استان که ازشاخص‌های ارتقای سلامت است بسیار بهبود بیابد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code