موضوعات
سمنان

دامغان- جندق بزرگراه می‌شود

نویسنده:
نماینده دامغان درمجلس شورای اسلامی تعریض جاده دامغان- معلمان- جندق و تبدیل آن به بزرگراه را برای آسان سازی تردد مسافران خواستار شد.
1396/05/09
ابوالفضل حسن بیگی در گفت وگو با فارس افزود: عرض جاده دامغان-جندق برای تردد تعداد قابل توجه مسافران مطلوب نیست و اداره کل راه و ترابری باید با برنامه ریزی‌های اصولی برای رفع این چالش و کاهش تلفات جاده ای در این محور اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: طرح جاده دامغان- جندق در دولت سازندگی و با حضور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به بهره برداری رسید که لازم است با توجه به افزایش ترددها با تخصیص اعتبار، آغازاجرای طرح بزرگراه در این مسیرعملیاتی شود.
نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دولت یازدهم برنامه ای جامع برای اجرای بزرگراه در این محور برنامه ریزی شده است که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم اجرای این طرح مهم به اتمام برسد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان بهره برداری از این محور که یکی از محورهای ارتباطی شمال- جنوب کشور است سالانه یک میلیون مسافر تردد می‌کردند اما اکنون این حجم تردد در این محور قابل توجه است.
حسن بیگی با اشاره به قرار گرفتن شهر دامغان در مسیر جاده تهران به مشهد گفت: علاوه برمحورهای موجود که شهرستان دامغان را به شهرستان گرگان دراستان گلستان متصل می‌کند، مسیرجایگزین آن بین کردکوی و گرگان پیش بینی و بررسی شده است که در صورت احداث آن، فاصله دامغان تا گرگان به 95 کیلومتر کاهش می‌یابد.
نماینده دامغان درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عملکرد وزارت راه وشهرسازی برای کاهش تلفات جاده ای در4 سال گذشته مطلوب بوده است اما بسیاری ازمحورهای استان سمنان برای کاهش تلفات جاده ای نیازمند توجه ویژه است.
طول محوردامغان ـ معلمان ـ جندق به عنوان محوراتصالی استان سمنان به اصفهان ازدشت کویر270 کیلومتراست که 240 کیلومترآن دراستان سمنان و30 کیلومتردراستان اصفهان قراردارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code