موضوعات
سمنان

خاطره نویسی پناهجویان در سمنان

نویسنده:
مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان از برگزاری مسابقات خاطره‌نویسی ویژه پناهندگان و پناه‌جویان این استان خبرداد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سید امیرعلوی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ مذهبی در بین اتباع خارجی این استان اظهار کرد: تعداد زیادی از مهاجران و اتباع بیگانه در مهمان شهر مهاجران سمنان سکونت دارند که این مهم ظرفیت خوبی را برای اجرای بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ایجاد می‌کند...
1396/05/10
مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان از برگزاری مسابقات خاطره‌نویسی ویژه پناهندگان و پناه‌جویان این استان خبرداد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سید امیرعلوی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ مذهبی در بین اتباع خارجی این استان اظهار کرد: تعداد زیادی از مهاجران و اتباع بیگانه در مهمان شهر مهاجران سمنان سکونت دارند که این مهم ظرفیت خوبی را برای اجرای بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ایجاد می‌کند.
وی با بیان این‌که مسابقات خاطره‌نویسی ویژه پناهندگان و پناه جویان استان سمنان درمهمان شهرمهاجران سمنان برگزارمی‌شود افزود: مجموعه‌ای فعالیت‌های فرهنگی دراین مهمان شهربرنامه‌ریزی‌شده است که اجرای آن نیازمند همراهی وهمدلی مسئولان دستگاه‌های فرهنگی و برخی دستگاه‌های اجرایی است.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان با تأکید بر لزوم اجرای فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی بین مهاجران خارجی به استان سمنان گفت: افراد علاوه برنیازهای اجتماعی، آموزشی، درمانی و اقتصادی نیازمند توجه ویژه به مسائل فرهنگی و مذهبی نیز هستند.
وی از برگزاری مسابقات ورزشی و طرح‌های تفریحی در مهمان شهر مهاجران سمنان خبر داد و اذعان کرد: افتتاح کتابخانه در این محل به‌صورت مشارکتی یکی دیگر از اقدامات دولت برای ترویج فرهنگ در بین اتباع بیگانه است.
علوی با اشاره به این‌که بیش از 3 هزار جلد کتاب در این کتابخانه وجود دارد خاطرنشان کرد: 759 نفر از مهاجران و پناه جویان سمنان در این کتابخانه عضو هستند.
وی با بیان این‌که مهاجران مسلمان با مذهب‌های مختلف شیعه و سنی در مهمان شهر مهاجران سمنان زندگی می‌کنند یادآور شد: فعالیت‌ها و ارائه خدمات برای این دو گروه تفکیک نمی‌شود و خدمات یکسان ارائه می‌شود.
مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری سمنان با بیان این‌که تقویت فرهنگی و مذهبی پناهندگان خارجی به این استان یکی از اهداف والای این اداره کل است افزود: درگذشته برنامه خاصی برای این قشر از جامعه اجرا نمی‌شد اما اکنون طرح‌های ویژه برای این افراد در استان سمنان برنامه‌ریزی می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code