موضوعات
سمنان

حرکت برای تاسیس موزه بزرگ سمنان

نویسنده:
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از آغاز مطالعات راه‌اندازی موزه بزرگ سمنان خبرداد...
1396/06/22
مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان از آغاز مطالعات راه‌اندازی موزه بزرگ سمنان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، حسین خواجه بیدختی اظهار کرد: در حال حاضر مشاور طرح موزه بزرگ سمنان انتخاب‌ شده است و در صورت اختصاص اعتبار، این موزه تا 30 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
وی گفت: مهندسان مشاور طراحی موزه بزرگ سمنان در سه مرحله کار طراحی موزه را انجام می‌دهند که شامل تهیه طرح محتوایی موزه، همچنین طرح‌های مقدماتی و اجرای معماری و تجهیز و معماری داخلی و موزه آرایی است.
مسئول موزه‌های اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان بیان کرد: این موزه در زمینی به وسعت هزار و 200 مترمربع و با زیربنایی بالغ‌بر 2 هزار و 500 مترمربع و در چهار طبقه ساخته می‌شود که شامل مخازن امن، آزمایشگاه‌های مرمت آثار تاریخی، سالن‌های نمایش آثار، گالری نمایشگاه‌های موقت وبخش اداری است.
سروش هاشمی با اشاره به این‌که هزینه راه‌اندازی این موزه بیش از 25 میلیارد ریال است، افزود: این موزه در خیابان شهید رجایی، جنب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و فرهنگسرای کومش سمنان ساخته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر 10 موزه زیرنظرمیراث فرهنگی استان سمنان فعالیت دارند که شامل موزه عشایری ایل سنگسر و موزه سنگ و فسیل در مهدی‌شهر، موزه مهر و سکه و موزه گرمابه پهنه در سمنان، موزه عرفان شرق بسطام، موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی و موزه آب در شاهرود، موزه تاریخ شهر دامغان و باغ‌موزه علم و صنعت و موزه اقوام در گرمسار است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code