موضوعات
سمنان

جهادی برای عمران بیارجمند

نویسنده:
بسیج دانشجویی سمنان برای حل مشکلات بیارجمند اردوی جهادی برپا کرده است...
1396/05/17
بسیج دانشجویی سمنان برای حل مشکلات بیارجمند اردوی جهادی برپا کرده است.
به گزارش مهر، مدیر مجتمع آموزشی احمدآباد بابیان این‌که ۱۰۰ دانش‌آموزان شامل ۴۷ دختر و ۵۰ پسر تحت آموزش گروه‌های جهادی قرار گرفتند، ابراز کرد: با حضور گروه‌های جهادی دانشگاه صنعتی شاهرود انس و الفت خاصی بین دانش‌آموز و معلمان ایجادشده است.
محمد صالح بابیان این‌که مشکلات آموزشی، فقر فرهنگی و اعتیاد گریبان گیر برخی خانواده‌ها شده است، ادامه داد: احمدآباد بزرگ‌ترین روستای بخش بیارجمند به شمار می‌رود اما هیچ نهاد دولتی در اینجا مستقر نیست و اکثر منابع و امکانات در روستای زمان‌آباد متمرکز شده است لذا این مهم می‌طلبد تا اردوهای جهادی که تأثیر زیادی ازنظر آموزشی و فرهنگی در منطقه دارد، افزون‌تر شود.
دهیار احمدآباد هم بابیان این‌که با استقرار گروه‌های جهادی بسیاری از مشکلات مردم منطقه حل می‌شود، افزود: گروه‌های جهادی هر 6 ماه در منطقه به مدت 10روز مستقر می‌شوند اما زمانی که هستند، بسیار محدود است.
محمد منصوری در ادامه تصریح کرد: حضور سرمایه‌گذاران و پرداخت وام کم‌بهره به جوان‌ها می‌تواند درروند بیکاری روستاها اثرگذار باشد.

راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی
 مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان هم افزود: قبل از اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم تیم رصد و شناسایی وارد منطقه شده است و مشکلات را مورد بررسی قرارداد و با توجه به ضریب محرومیت کمیته‌های تخصصی در کنار اردوهای جهادی راه‌اندازی شد.
مرتضی دهرویه در ادامه تصریح کرد: درگام اول پیگیری که با دانشگاه بقیته الله تهران به انجام رسید گروه تخصصی بهداشتی درزمینه  دندانپزشکی در منطقه مستقر شد.

فعالیت ۵۹ گروه جهادی
وی افزود: ۵۹ گروه جهادی در استان سمنان متشکل از برادران و خواهران وجود دارد که به‌صورت تخصصی از ایوانکی گرمسار تا فرومد میامی را پوشش می‌دهند، دو گروه‌ جهادی هم خارج از استان در چهارمحال و بختیاری حضور دارند و اقداماتی را در حوزه‌های عمرانی، آموزشی و بهداشتی با برنامه‌ریزی مدون انجام می‌دهند.

ارسال ۲ یونیت دندانپزشکی
مسئول بسیج جامعه پزشکی شاهرود هم ضمن بیان این‌که با کمک دانشگاه و گروه‌های جهادی دو یونیت در احمدآباد و دو یونیت در زمان‌آباد مستقر شد، تصریح کرد: کیت رادیوگرافی دندان با امانت گرفتن ازشبکه بهداشت شاهرود به‌زودی در این روستاها مستقر می‌شود و همچنین در بخش خدمات زنان و زایمان در احمدآباد نیز کارشناس بهداشت و ماما مستقر شدند.
جواد رضوانی افزود: هر پزشک ویزیت ۴۰ نفر را در روز برعهده دارد که این گروه پزشکی بقیه الله امکانات لازم را با خودشان به منطقه آورده‌اند و مابقی را شبکه علوم پزشکی شاهرود دراختیاربخش گذاشته است، علیرغم این‌که دندانپزشکی خدمات لوکس محسوب شده و هزینه‌بر هستند اما بااین‌حال تلاش شد تا بهترین خدمت به مناطق محروم ارائه شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code