موضوعات
سمنان

جاده مهدی شهر- شهمیرزاد عریض می شود

نویسنده:
عملیات تعریض محور مهدی‌شهر- شهمیرزاد آذر 96 تکمیل می‌شود...
1396/07/12
عملیات تعریض محور مهدی‌شهر- شهمیرزاد آذر 96 تکمیل می‌شود.
رئیس اداره راه و ترابری شهرستان مهدی شهر به مهر گفت: تعریض محور چهار کیلومتری مهدی‌شهر- شهمیرزاد، با پیشرفت 80 درصدی در حال حاضر، تا آذر 96 با اعتبار 4 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.
رحمت الله امیدی افزود: در حال حاضر سه کیلومتر از این محور تعریض و آسفالت شده و قابل استفاده است و یک کیلومتر از این مسیر تا 2 ماه آینده با رفع معارضات فعلی، تعریض می‌شود.
وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن شهمیرزاد و شهرستان مهدی‌شهر در استان سمنان، تصریح کرد: تعریض محور مهدی شهر- شهمیرزاد کاهش حجم ترافیک، افزایش ایمنی راه و آسان‌سازی رفت و آمدها را در این محور گردشگرپذیر به همراه دارد.  رئیس اداره راه و ترابری شهرستان مهدی شهر، به احداث پل روگذر به طول 20 متر با دهانه 10 متر در منطقه بندبن محور کمرود- دوآب روستای چاشم بر روی رودخانه پرآب در شهرستان مهدی‌شهر اشاره کرد و گفت: این پل روگذر با همکاری فرمانداری شهرستان مهدی شهر و اداره کل راه و ترابری استان سمنان، با پیش‌بینی اعتبار 1/5 میلیارد تومانی از محل اعتبار استانی و ملی، برای سهولت در تردد مسافران در دستور کار قرار گرفته است.
امیدی یاد آور شد: به دلیل پرخطر بودن محور روستای فولاد محله- سه راه پرور تا کنون 50 هزار متر مکعب تراشه‌برداری در این محور برای بهبود کیفیت و جلوگیری از تصادفات احتمالی اجرایی شده است.
رئیس اداره راه و ترابری شهرستان مهدی شهر اضافه کرد: احداث تقاطع غیرهم‌سطح در جزین که ساخت آن از سال 90 آغاز شده بود با صرف اعتبار 6 میلیارد تومان در سال 96 به بهره برداری رسید.
محور چاشم- زرشک‌دره(خطیرکوه) به طول21/5کیلومتر در شمال غربی شهرستان مهدی شهر قرار دارد، این محور روستاهای لرد- رودبار- پاقلعه- بندبن- کمرود و زرشک‌دره را به مرکز دهستان چاشم و بخش شهمیرزاد متصل می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code