موضوعات
سمنان

تکمیل جاده قم- سمنان- مشهد

نویسنده:
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان ازتلاش‌های این اداره کل برای آغازعملیات اجرایی بخش‌های دیگری از آزادراه مهم حرم تا حرم خبرداد...
1395/10/01
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان ازتلاش‌های این اداره کل برای آغازعملیات اجرایی بخش‌های دیگری از آزادراه مهم حرم تا حرم خبرداد.
سیدعبدالمجید نژاد‌ صفوی به ایسنا گفت: بعد از راه‌اندازی قطعه اول این آزادراه بین‌المللی درحدفاصل قم- گرمسار در تلاشیم که عملیات اجرایی احداث 2 قطعه دیگر این محور مواصلاتی پرتردد را آغاز کنیم.
وی با اذعان به این‌که بخش وسیعی ازآزادراه حرم تا حرم در استان سمنان واقع شده، اظهارکرد: درحال حاضر درصدد زمینه‌سازی برای آغازعملیات اجرایی در2 قطعه گرمسار- سمنان و سمنان- شاهرود هستیم.
صفوی تصریح کرد: با اجرای این 2 محور بخش اعظم این آزادراه بزرگ که درحوزه استحفاظی راه‌های استان شده، تکمیل می‌شود.

کاهش فاصله قم و مشهد
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان با بیان این‌که قطعه اول این آزادراه بخشی از فاصله بین دو حرم را کاهش داد خاطرنشان کرد: با ادامه کار راه‌سازی در این آزادراه، فاصله بین این 2 حرم نورانی کمتر نیز خواهد شد.
وی ازنهایی شدن تقریبی قطعه گرمسار- سمنان خبرداد و اظهار کرد: بخش مهمی از مقدمه‌سازی‌ها برای آغاز کار راهسازی در این محور نهایی و نقشه‌برداری‌ها و جذب سرمایه‌گذار انجام شده و درحال پیگیری آخرین مراحل قانونی برای استارت عملیاتی اجرایی هستیم.

وقفه در اجرای طرح
نژادصفوی با بیان این‌که مقدمات پروژه سمنان- شاهرود نیز از قبل شروع شده است، تصریح کرد: حتی تفاهمنامه عملیات اجرایی این پروژه با پیمانکار و سرمایه‌گذارطرح نهایی شد اما به دلایلی این کاربا وقفه روبه‌رو شد.
وی با اشاره به مشکلاتی که درارتباط با سرمایه‌گذارقبلی این قطعه به‌وجود آمد گفت: با تعامل وهمکاری که بین استان ومدیریت بزرگراه‌ها شکل گرفته کارجذب سرمایه‌گذارجدید برای این پروژه نیزدرحال طی روند اداری خود است و تقریبا به مرحله امضای تفاهم‌نامه رسیده است.

پروژه مهم کشوری
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان یادآوری کرد: درحال حاضر به‌طورپیوسته هم اداره کل راه وترابری استان وهم دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط و ازجمله استانداری سمنان پیگیراین 2 پروژه عمرانی و راهسازی مهم هستند و به‌نظر می‌رسد با رفع برخی مشکلات جزیی و تکمیل فرایندهای اداری بزودی شرایط برای آغاز رسمی کار اجرایی این 2 قطعه مهم مهیا شود.
وی با بیان این‌که وزارت راه و شهرسازی و خصوصا معاونت راه نیز به‌طور جدی پیگیر این پروژه‌ها هستند، افزود: با تکمیل آزادراه حرم تا حرم ترددها در این مسیر و محور پرتردد که از مهم‌ترین راه‌های کشور است با سهولت بیشتری انجام خواهد شد لذا هم مسئولان استانی و هم مسئولان ارشد کشوری و هم مردم علاقه‌مند به اجرای زودتراین پروژه‌ها هستند. ضمن این‌که ما نیز به‌طور روزانه پیگیر روند اداری این پروژه‌ها هستیم چرا که همه ما خود را خادم امام رئوف و زوار بزرگوار امام رضا(ع) می‌دانیم که بسیاری از آنها برای زیارت بارگاه امام هشتم از محورهای استان ما می‌گذرند و این افتخار را داریم که به عنوان استان بین‌الحرمین درخدمت دوستداران اهل‌بیت(ع) باشیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code