موضوعات
سمنان

توسعه گرمسار در برابر خشکسالی

نویسنده:
کمبود آب مانع اصلی اجرای طرح‌های توسعه اقتصادی در گرمسار از توابع استان سمنان است...
1396/07/10
کمبود آب مانع اصلی اجرای طرح‌های توسعه اقتصادی در گرمسار از توابع استان سمنان است.
فرماندار گرمسار به مهر گفت: کمبود آب مانعی اساسی برای اجرای طرح‌های توسعه ای و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان است.
داریوش طاهری افزود: بیش از 50 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان در گرمسار قرار دارد اما با وجود ظرفیت‌های سرشار اقتصادی، کمبود آب مانعی جدی در اجرای طرح‌های توسعه ای این شهرستان است.
وی اظهارکرد: میزان تولیدات آبی در گرمسار در مقایسه با حجم فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی واحدهای تولیدی برابری ندارد و اکنون این شهرستان با کمبود بیش از 50 لیتر برثانیه مواجه است.
طاهری خاطرنشان کرد: شهرستان گرمسار با کسری بیش از 10 میلیون متر مکعب در مخازن ذخیره سازی مواجه است که باید با ارایه راهکارهای راهبردی برای رفع این چالش اقدام کرد.
وی یادآور شد: در سال گذشته حفر چهار حلقه چاه در دستور کار قرار گرفت اما با وجود رفع مشکل کم آبی در کوتاه مدت در این شهرستان، در برنامه ریزی بلند مدت باید اقدامات جامعی انجام شود.
فرماندار گرمسار اضافه کرد: انتقال آب از سد نمرود به گرمسار مطالبه به حق مردم این شهرستان از وزارت نیرو است که باید در دولت دوازدهم برای اجرای این طرح اقدام شود.
وی ادامه داد: انتقال آب از حوزه‌های همجوار شهرستان گرمسار در کاهش تنش آبی در استان سمنان بسیار تاثیرگذار است و باید برای تحقق این برنامه راهبردی طرح‌های جامعی اتخاذ شود. طاهری اضافه کرد: اقتصاد استان سمنان با تامین زیرساخت‌های صنعتی شکوفا می‌شود و باید در سطح کلان به این موضوع بیشتر توجه شود.
فرماندار گرمسار تصریح کرد: در دولت یازدهم بیش از 30 درصد از واحدهای صنعتی این شهرستان به چرخه تولید بازگشتند و برنامه‌های جامع اقتصادی دولت دوازدهم هم می‌تواند گره گشای رفع مشکل بیکاری جوان دانش آموخته باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code