موضوعات
سمنان

توسعه بنگاه‌های تولیدی سمنان

نویسنده:
توسعه بنگاه‌های تولیدی با هدف افزایش 2 میلیارد دلاری صادرات سمنان انجام می‌شود...
1396/05/22
توسعه بنگاه‌های تولیدی با هدف افزایش 2 میلیارد دلاری صادرات سمنان انجام می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از تقویت، توانمندسازی و توسعه بنگاه‌های تولیدی این استان با هدف افزایش صادرات غیرنفتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، بهروز اسودی در دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان سمنان اظهار کرد: طی ابلاغ تصویب‌نامه ستاد فرماندهی کل اقتصاد مقاومتی و با هدف افزایش دو میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی استان، بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط استان تقویت و توانمند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه مجموعه صنعت، معدن و تجارت مجری این طرح است، بر ضرورت همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی به ویژه نظام بانکی با دستگاه مجری تأکید کرد و افزود: طراحی سازوکار لازم برای تحقق همکاری‌های مشترک با سایر دستگاه‌ها بر عهده دستگاه مجری است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از بررسی مشکلات صادراتی 4 واحد تولیدی استان در این جلسه خبر داد و تصریح کرد: در این نشست مشکلات و نیازمندی‌های صادراتی واحدهای تولیدی تکسان زرین، رویان دارو، بسپار تحریر آسیا و سیمان شاهرود مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
اسودی ادامه داد: مشکلات انتقال ارز، عدم امکان عقد قرارداد مستقیم، حمل‌ونقل جاده‌ای و بالا بودن کرایه، عدم امکان حمل ریلی، عدم کنترل بر قیمت‌های صادراتی، درخواست تسهیلات و تامین نقدینگی از مهم‌ترین مشکلات مطرح‌شده توسط واحدهای توانمند در بخش صادرات کالا است که با هدف توسعه صادرات برخوردار از ارزش‌افزوده بالا در این نشست بررسی شد.
وی با اشاره دیگر دستور کار این نشست اظهار کرد: با توجه به پیگیری سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص برگزاری 21 میز کالایی و خدماتی در بخش‌های مختلف محصولات غذایی، فلزی، لوازم خانگی، نساجی، محصولات معدنی، خودرو وگردشگری درخصوص سازوکار اجرایی استان برای قبول مسئولیت، حضور و مشارکت در این میز کالایی بحث و تبادل‌نظر شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code