موضوعات
سمنان

بیابان زدایی در سمنان

نویسنده:
بیش از 10 هزار هکتار طرح بیابان زدایی در استان سمنان اجرا شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از 10 هزار هکتار طرح بیابان زدایی در قالب کاشت باریجه، تاغ، طرح‌های آبخیزداری در این استان اجرایی شد...
1396/06/06
بیش از 10 هزار هکتار طرح بیابان زدایی در استان سمنان اجرا شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از 10 هزار هکتار طرح بیابان زدایی در قالب کاشت باریجه، تاغ، طرح‌های آبخیزداری در این استان اجرایی شد.
علینقی حیدریان در گفت‌و‌گو با تسنیم افزود: همچنین 414 هزار متر مکعب طرح‌های آبخیزداری بندهای خاکی و سنگ ملات در سطح 38 هزار هکتار در استان سمنان اجرایی شده است.
وی تصریح کرد: کاشت 5 هزار هکتار گیاه باریجه با هدف بیایان زدایی و برداشت گیاهان دارویی انجام شد و 5 هزار هکتار دیگر در قالب پنجاه سامانه در دستور کار قرار دارد.
حیدریان خاطرنشان کرد: طرح ترسیب کربن درحوزه اقتصاد مقاوتی با هدف توانمندسازی جوامع محلی طبق ماده 27 برنامه قانون ششم توسعه، استان سمنان را مکلف کرده از 104 روستا هدف 70 روستاهای شهرستان‌های شاهرود، دامغان ومیامی در این طرح قراردهد. وی اظهارکرد: 115سامانه مرتعی درقالب630هزارهکتاربه صورت قرارداد حفاظت مشارکتی به مردم بومی واگذارشده است.
وی به طرح بین الملی حبله رود شهرستان‌های گرمسار، آرادان و سرخه اشاره کرد و افزود: اجرایی کردن 782 هزارهکتار در قالب تهیه نقشه و مدیریت جامع تصویب شده و در حال اجراست.
حیدریان با اشاره به این که پایش مراتع از سال 93 با راه اندازی یک کمیته درقالب 615 طرح مرتعی در این استان در دستور کار قرار گرفت ، خاطرنشان کرد: هزار و 251 سامانه پرورش دام ساماندهی و اجرا شده است.
وی تصریح کرد: 615 طرح مرتع داری، 204 پایش با هدف کنترل و ساماندهی و احیا مراتع انجام شده است.
حیدریان به هزار و 251 سامانه پرورش چرا اشاره و اضافه کرد: از این تعدار 266 بهر بردار به دلیل استفاده نادرست پروانه بهر برداری آنان باطل شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان کرد: در دولت تدبیر و امید در قالب سند ممیزی طرح نگار«کاداستر» سه میلیون و 350 هزار هکتار از اراضی این استان دارای سند طرح نگار شدند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code