موضوعات
سمنان

بهسازی راه‌های روستایی سمنان

نویسنده:
راه ارتباطی 20 روستای استان سمنان تا پایان امسال بازسازی می‌شود...
1396/07/18
راه ارتباطی 20 روستای استان سمنان تا پایان امسال بازسازی می‌شود.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان در تشریح این خبر به مهر گفت: راه ارتباطی این روستاها با 3 میلیارد تومان اعتبار تا پایان امسال بازسازی و آسفالت می‌شود.
سیدعبدالمجید نژاد صفوی افزود: اکنون بیش از 30 درصد راه‌های ارتباطی استان سمنان نیاز به بازسازی دارد و براساس برنامه ششم توسعه تا پایان سال جاری تعداد قابل توجهی از این راه‌ها به صورت زیرساختی ترمیم و آسفالت می‌شود.
وی با بیان این که راه‌های ارتباطی39 روستای سمنان براساس برنامه ششم توسعه تا پایان سال 97 تکمیل و بازسازی می‌شود، اظهارکرد: 2 روستا در سمنان، 10 روستا در دامغان، 10 روستا در شاهرود، پنج روستا در میامی، پنج روستا در گرمسار، 3 روستا در مهدیشهر، 2 روستا در آرادان و 2 روستا در سرخه مشمول طرح توسعه و توانمندسازی روستایی در این طرح هستند.
وی خاطرنشان کرد: استان سمنان بیش از هزار هزار کیلومتر راه روستایی دارد که باید برای رونق کسب و کار و افزایش رفاه اجتماعی به نوسازی این راه‌ها توجه داشت.
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان ادامه داد: در دولت گذشته میزان اعتبارات تخصیصی در بخش راه روستایی بیش از 5 درصد افزایش یافت و 30 راه روستایی این استان آسفالت و بازسازی شد.
نژادصفوی با بیان این که در دولت گذشته بیش از 1600 میلیارد تومان اعتبار در بخش راه شهری در سمنان هزینه شد، گفت: درچهارسال گذشته بیش از 200کیلومتر به میزان راه‌های دسترسی و امن این استان افزوده شد.
مدیرکل راه و ترابری سمنان با اشاره با طرح‌های در حال ساخت بخش راه این استان گفت: ساخت قطعه گرمسار- سمنان آزادراه حرم تا حرم، باند دوم محور دامغان - معلمان - جندق و سمنان - فیروکوه تاپایان دولت دوازدهم به بهره برداری می‌رسد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code