موضوعات
سمنان

ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌های سمنان

نویسنده:
سرپرست اداره کل حمل ونقل وپایانه‌های استان سمنان ازاجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها خبرداد...
1396/06/21
سرپرست اداره کل حمل ونقل وپایانه‌های استان سمنان ازاجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها خبرداد.
احسان منصور کیایی درگفت و گو با همشهری اظهار کرد: ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها به عنوان یک طرح ضروری و حساس اجتماعی از دیدگاه اقتصادی - امنیتی و رفاهی در جوامع مختلف مطرح است و این طرح سعی در کاهش سرعت و آرام سازی ترافیک برای کاهش تصادفات و تلفات دارد.
وی اعلام کرد: آموزش‌های ایمنی در مدارس حاشیه راه‌ها ازاهمیت ویژه ای برخوردار است و دانش آموزان به عنوان آسیب پذیر ترین قشر از میان عابران پیاده هستند. تصادفات و تلفات ناشی از ایمن نبودن مدارس حاشیه جاده‌ها همواره جان بسیاری از دانش آموزان رابه خطر می‌اندازد به همین دلیل ایمنی تردد دانش آموزان و نرخ بالای تصادف وسائل نقلیه با دانش آموزان که در اکثر موارد منجر به فوت یا جراحات دائمی میشود توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
منصور کیایی هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح دانش ترافیکی دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها خواند و گفت: مدارس حاشیه راه‌ها به لحاظ احتمال بروز حوادث ترافیکی در معرض خطر بیشتری هستند که این طرح هرسال ازسوی اداره کل حمل ونقل وپایانه‌های استان سمنان اجرا می‌شود که در همین راستا اجرای طرح ایمن سازی فیزیکی مدارس در 20 مدرسه حاشیه راه‌ها طی سال جاری و قبل از آغاز سال تحصیلی جدید انجام خواهد پذیرفت و آموزش نکات ایمنی و ترافیکی به دانش آموزان در قالب گروه‌های نمایشی – ترافیکی از قبیل کتاب جزوه – جلیقه شبرنگ – کیف مدرسه – بازی‌های ترافیکی – وسائل تحریری ( مزین به شعار ترافیکی ) حضور کارشناسان و مربیان در مدارس و آموزش نحوه صحیح تردد در راه‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که در بخش آموزشی طرح انجام می‌گیرد. وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های ارتقای ایمنی در 60 مدرسه حاشیه راه‌های استان با تحت پوشش قرار دادن قریب به 6000 دانش اموزان توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان انجام می‌گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code