موضوعات
سمنان

اقتصاد سبز در سمنان

نویسنده:
استان سمنان می‌تواند به‌قطب اقتصاد سبز (محیط‌زیست) در کشور تبدیل شود...
1396/05/28
استان سمنان می‌تواند به‌قطب اقتصاد سبز (محیط‌زیست) در کشور تبدیل شود.
استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت‌های متنوع این استان گفت:  در دولت یازدهم گام‌هایی در این حوزه در استان نیز برداشته شد و  این استان از چنان ظرفیتی در بخش‌های مختلف برخوردار است که با تمرکز بر فعالیت‌های اقتصادی متنوع که عمدتا مشکلات محدود زیست‌محیطی هم به همراه ندارند هم توسعه اقتصادی بیشتری بیابد و هم به یک نمونه و مصداق در این بخش تبدیل شود.
به گزارش ایسنا، محمدرضا خباز با بیان این‌که سالانه 20 میلیون مسافر از این استان عبور می‌کند گفت: علاوه بر این آثار متعدد و متنوع تاریخی، جاذبه‌های طبیعی، وجود فاصله بسیار کوتاه بین اقلیم‌های چهارگانه، بهره‌مندی همزمان از کویر، جنگل و کوستان و نزدیکی به دریا از یک سو و همجواری با چند استان بزرگ و از جمله تهران همه و همه یک ظرفیت کم‌نظیر برای توفیق استان در این بخش فراهم کرده است.
وی با اشاره به برنامه محوری تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری درسالیان اخیر، خاطرنشان کرد: درهمین یک سال اخیر براساس آمار دستگاه‌های مسئؤول میزان ماندگارمسافران در استان 20 تا 40 ساعت افزایش یافته و در برخی از بخش‌ها به 3 روز نیز رسیده است و این نشان از حرکت‌های رو به جلوی استان در این بخش دارد.
این مقام مسئول با بیان این‌که کویر و آسمان کویر ظرفیت بزرگی است اضافه کرد: کویر یک گستره لم‌یزرع نیست بلکه ثروت زیادی در آن است و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد و لذا مرکز دانشگاهی و نخبگان، جهاددانشگاهی، فعالان اقتصادی و گردشگری و..باید برای استفاده بهتر از این ظرفیت‌ها واردعمل شوند.
استاندار سمنان به ظرفیت‌های متعدد استان در حوزه معدنی اشاره و اظهار کرد: بیش از 40 عنصر از 60 عنصر معدنی در استان سمنان وجود دارند و این استان از نظر ذخایر معدنی در بسیاری از آنها در شمار پنج استان اول کشور قرار دارد.
خباز با اشاره به تعدد روزهای آفتابی در استان و وجود باد در بخش‌های مختلفی از این استان پهناور افزود: بسیاری از مقدمات برای تبدیل شدن به استان سمنان از سوی خداوند فراهم شده و ما باید با استفاده درست از این نعمت‌ها زمینه رشد و توسعه بیشتر استان را فراهم کنیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code