موضوعات
سمنان

استقرار پنل‌های خورشیدی برای عشایر

نویسنده:
فرماندار گرمسار از ایجاد پنل‌های خورشیدی در محل استقرار عشایر گرمسار خبر داد...
1396/05/10
 فرماندار گرمسار از ایجاد پنل‌های خورشیدی در محل استقرار عشایر گرمسار خبر داد.
به گزارش ایسنا، داریوش طاهری گفت: مشکلات برق‌رسانی به مناطق کوچ رو رفع می‌شود. وی اظهارکرد:عشایرمنبع ومرکزتولید درشهرهستند وباید برای حفظ این منابع باارزش اقدامات اساسی انجام شود.
طاهری با اشاره به کیفیت تولیدات دامی عشایر افزود: عرضه محصولات آنان به بازار بدون ایجاد واسطه و دلال‌ها یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت قرار دارد.
فرماندار گرمسار با اشاره به مشکلات عشایر این شهرستان در حوزه تأمین برق خاطرنشان کرد: تا پایان سال 96 در محل استقرار چادرهای عشایری به ازای هر10چادر یک پنل خورشیدی برای تأمین برق منطقه نصب می‌شود.
وی هزینه نصب هر پنل را 500 هزار تومان عنوان کرد و گفت: مجموع اعتباراتی که برای این مساله پیش‌بینی‌شده 30 میلیون تومان است که دولت موظف به پرداخت آن است و هزینه‌ای در قبال آن از عشایر دریافت نمی‌شود.
 طاهری با بیان این‌که هر پنل خورشیدی توانایی ذخیره برق به مدت 10 ساعت را دارد اذعان کرد: شهرستان گرمسار درمجموع 550 خانوار عشایر دارد که تاکنون اقدامی برای رفع مشکلات برق‌رسانی به این خانوار انجام‌نشده و با ایجاد این پنل‌ها تحول خوبی در زندگی عشایری ایجاد می‌شود.
وی یادآور شد: عشایر منشأ تولید فرآورده‌های دامی و ایجاد اشتغال نمونه در کشور هستند و باید از این قشر به‌عنوان یک سرمایه ملی حمایت و حفاظت کرد.
فرماندار گرمسار حمایت از تولید داخلی را یکی از اولویت‌های اول دولت دانست و گفت: تولید و اشتغال دو مقوله حیاتی و مؤثر در وضعیت اقتصادی کشور است که باید برای رونق بخشی به آن از ظرفیت‌های مهم کشور استفاده کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code